Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

9 grudnia 2022

Pizza z prawdziwego zdarzenia! Prosto z pieca opalanego drewnem

Włoska kuchnia ma to do siebie, że lubi ją niemal każdy. Są takie potrawy, które można jeść nawet codziennie. Nawet ktoś, kto nie przepada za włoską pizzą prawdopodobnie chętnie zje makaron, a i sama pizza ma w naszym kraju miliony wielbicieli. Prosta, ale urozmaicona wspaniałymi dodatkami – taka jest pizza podawana w lokalu Szkutnia na warszawskiej Białołęce. Wypiekana w prawdziwym piecu opalanym drewnem jest muą tej restauracji. W Szkutni zjemy jednak o wiele więcej pysznych, włoskich potraw.

Przeczytaj więcej o restauracji Szkutnia – http://www.szkutnia.waw.pl/pl/o_restauracji/

Makarony, sałatki, a nawet włoskie desery, które są uznawane za jedne z najlepszych w Europie. Na pierwsze danie zamówić można pyszną zupę z prawdziwych pomidorów, a na przystawkę jedną z wielu sałatek, czy chrupiącą focaccię. Obiad w Szkutni to z kolei prawdziwa uczta. Duże porcje kuszą od pierwszego wejrzenia, a każdy kolejny kęs zadowoli nawet najbardziej wytrawnego smakosza włoskiej kuchni.

Najeść do syta można się chociażby pastą, czyli makaronem podawanych w wielu odmianach. Właściciele Szkutni doskonale rozumieją włoską kuchnię i są jej wielbicielami. Wiedzą jednak także, że do menu warto dodać polskie dania, które przypadną do gustu każdemu. Możemy więc zamówić pierogi, czy inne polskie dania. Szkutnia to też piwo – beczkowe i niepasteryzowane, nie spotykane często w innych lokalach. Smakosze mówią o nim, że jest nie do podrobienia. 

Kolejnym atutem tej restauracji jest sala bankietowa na 45 osób. Idealne miejsce do zorganizowana przyjęcia nie tylko w włoskim stylu. Jest specjalnie wydzielona od pozostałej części lokalu, dlatego zapewnia gościom spokój i intymność. Swojskie obiady, a przy tym nieco odmiany prosto z Włoch zadowoli nawet wybrednych członków rodziny. 

Zobacz pełna ofertę przyjęć okolicznościowych – http://www.szkutnia.waw.pl/pl/przyjecia_okolicznosciowe/ 

Do dyspozycji gości jest też ogródek, gdzie spędzenie czasu w ciepłe dni jest wielką przyjemnością. Kwiaty doskonale oddają atmosferę Italii, a zaciszna atmosfera jest idealna na letnie wieczory przy winie. Środek lokalu przypomina niewielkie włoskie knajpki położone gdzieś na wybrzeżu. Wystrój jest tu ciekawy, ale gustowny i sprawia, że poczujemy się tu tak, jakbyśmy byli akurat nad włoskim morzem.

Warto odwiedzić Szkutnię z wielu powodów, bo każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Amatorzy dobrego makaronu będą mogli raczyć się nim z apetytem. Pizza smakuje tutaj jak we Włoszech, a zupę pomidorową lubi podobno każdy. Trzeba jednak samemu odwiedzić ten lokal, by przekonać się jak wiele ma do zaoferowania.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.