Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 czerwca 2024

Odżywka do włosów – najlepsza kuracja nawilżająca

Włosy są stale obciążone. Suszenie, utrwalanie lakierami, ciasne związywanie gumką, a do tego zmienne warunki pogodowe. Nie ma co się dziwić, że jeśli nie zadbamy o właściwą pielęgnację – nie będą prezentowały się najlepiej. Ratunkiem jest wówczas dobrej jakości odżywka do suchych włosów. Tylko którą wybrać i czym się sugerować podczas zakupów?

Suche włosy to problem wielu osób, szczególnie pań, które mają długie kosmyki. Powodów tego może być wiele – niewłaściwa pielęgnacja, czasem ograniczona jedynie do mycia włosów, liczne zabiegi utrwalające, korzystanie z suszarki do włosów, zmienne warunki atmosferyczne (upał, mróz, wiatr itp.) – to bardzo obciąża nasze włosy. Z czasem staje się one matowe, pozbawione życia, suche, pojawiają się rozdwojone końcówki, a całość jest trudna do rozczesania. Dlatego odżywka do suchych włosówmoże okazać się bardzo pomocna. 

Odżywka do suchych włosów – którą wybrać?

Producenci wielu marek oferują kilkadziesiąt, a może i kilkaset przeróżnych kosmetyków do pielęgnacji włosów. Ciężko więc się zdecydować na konkretny specyfik, a poza tym wybór często opiera się na metodzie prób i błędów. Może to być frustrujące, bo wiadomo – każdy chce znaleźć dobry specyfik od razu. Dobra odżywka do suchych włosów powinna opierać się na unikalnych formułach i naturalnych składnikach. Do przesuszonych kosmyków sprawdzą się też olejki. Specyfikiem godnym uwagi jest np. Elseve Rapid Reviver Magiczna Moc Olejków. Taka odżywka do suchych włosów ma dwukrotnie silniejsze działanie od klasycznej odżywki, do tego wzbogacona jest o aminokwasy i witaminę E. Olejek sprawia, że są nawilżone i lśniące. Podczas zakupu produktów do pielęgnacji włosów warto zwracać uwagę, czy zawierają dodatkowo jakieś składniki mogące jeszcze bardziej poprawić ich wygląd. Dobrej jakości odżywki mają też tę zaletę, że nie trzeba ich długo trzymać na włosach, wystarczy je dokładnie rozprowadzić na całej długości i spłukać. Dzięki skoncentrowanej formule dobra odżywka do suchych włosów powinna natychmiast łączyć się z włóknami włosów, wówczas działa ekspresowo i zapewnia nawilżenie zauważalne już po pierwszym stosowaniu. Chcąc osiągnąć jeszcze lepsze efekty, warto do odżywki dobrać szampon o takich samych właściwościach, a najlepiej – z tej samej gamy, ponieważ będzie opierał się na takim samym składzie i formułach, dlatego efekt końcowy będzie jeszcze lepszy.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.