Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

17 czerwca 2024

Jaki dom na wąską działkę? Wybieramy odpowiedni projekt domu

Przepisy, stanowiące o wymaganych odległościach ścian budynku od granicy działki mogą ograniczać inwencję kreatywnego inwestora, poszukującego projektu domu. Wymóg minimalnej odległości 1,5 m od granicy działki dla działek wąskich musi zostać zachowany, jednak wybór projektu z uwzględnieniem legislacji nie oznacza rezygnacji z komfortu, nowoczesnej stylistyki oraz pięknego ogrodu wokół domu.

Wśród dostępnych projektów domów na wąską działkę, oferujemy Państwu przemyślane, doskonale zaplanowane projekty, odpowiednie dla każdej rodziny, niewielkiej oraz licznej. Spełniamy wymagania w zakresie umiejscowienia garażu na wąskiej działce, prezentując wygodne ujęcie go w bryle budynku, gustownie wysuniętego poza jej obrys lub ekonomicznie wpisującego się w prostokątny rzut. Zdając sobie sprawę z nietypowości wąskich działek, oferujemy projekty dla przestrzeni od 12 m szerokości, poprzez działki na szerokość 14 lub 16 m. Dzięki doświadczeniu w tworzeniu komfortowych oraz efektownych projektów domów jednorodzinnych oraz w zabudowie bliźniaczej, w swoich działaniach projektowych uwzględniamy dostęp do drogi dojazdowej, ekspozycję względem kierunków świata oraz wymogi zastosowania ścian bez okien z powodu niedużej odległości budynku od granicy. Zapewniamy Państwu możliwość wyboru spośród zróżnicowanej oferty projektowej, pozostawiając do dyspozycji wybór projektu w odbiciu lustrzanym. Wybierając idealny projekt na wąską działkę, warto sugerować się potrzebami liczebności przyszłych mieszkańców oraz umiejscowieniem działki. Nie bez znaczenia jest również plan zagospodarowania przestrzennego. Polecamy doskonałe, często wybierane projekty domów na wąską działkę, wyróżniające się funkcjonalnością, estetyką oraz nowoczesnością rozkładu pomieszczeń:

Dom Akord 138.77m²

Klasyczny kształt oraz funkcjonalność, w połączeniu z nowoczesną stylistyką elewacji sprawiają, że projekt domu Akord sprawdzi się dla dużej rodziny, liczącej 5 lub 6 osób. Budynek może zostać zaadaptowany na działkę o szerokości od 15,35 m, rezygnacja z otworów okiennych po jednej stronie budynku zwiększa możliwości dostosowania do dostępnej przestrzeni. Cztery, przestronne sypialnie na górnej kondygnacji pomieszczą licznych domowników, dodatkowy pokój na parterze może stanowić gabinet lub dodatkową sypialnię. Dom posiada garaż w bryle.

Dom Alaska 96.91m²

Ekonomiczny w budowie i wykończeniu dom Alaska jest rozsądnym, nowoczesnym energooszczędnym rozwiązaniem dla osób, poszukujących małego domu z poddaszem użytkowym. Funkcjonalne, przestronne pomieszczenia tworzą komfortową przestrzeń mieszkalną dla rodziny cztero lub pięcioosobowej, dzięki zaplanowanemu między kotłownią, a salonem miejscu na grill tworzy się urokliwy zakątek, stanowiący przestrzeń do relaksu na świeżym powietrzu. Wnętrze parteru to otwarta przestrzeń, nowocześnie zagospodarowana, sypialnie na górze są przestronne, w jednej z nich zaplanowano garderobę. Dom nieduży, ale niezwykle wygodny. 

Dom Aster 91.07m²

Projekt budynku w zabudowie bliźniaczej, oferujący komfort zamieszkania dla rodziny trzyosobowej. Od wejścia (można dostać się do domu przez drzwi zewnętrzne lub garaż i kotłownię) spotykamy przestronną strefę dzienną, natomiast prywatna strefa wypoczynku mieszkańców zlokalizowana jest w dalszej części, za salonem. Budynek posiada garaż oraz wspaniałą, przestronną przestrzeń salonu. 

Dom Awokado II 101.67m²

Podobnie jak projekt Aster, dom Awokado jest projektem budynku parterowego. Dostosowany do wymogów wąskich działek zachowuje doskonałe proporcje oraz przedstawia zachwycający rozkład. Na uwagę szczególnie zasługuje kuchnia i salon. Projekt odpowiedni jest dla czteroosobowej rodziny, gustujących w niestandardowych rozwiązaniach, ceniącej również klasyczne, ponadczasowe propozycje. 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie https://www.domoweklimaty.pl/

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.