Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

24 lipca 2021

Jaką koszulę założyć do marynarki w kratę. 7 modowych wskazówek.

Jak wybrać modną koszulę męską, która sprawdzi się do marynarki w kratę? Warto wziąć pod uwagę, jak łączą się kolory i wzory obu ubrań. Ważny jest też materiał, splot i kołnierzyk koszuli. Chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie przeczytaj zatem poniższy artykuł!

1. Jaki kolor koszuli do marynarki w kratę?

Najbezpieczniejszym wyborem do marynarki w kratę, podobnie jak do gładkiej, jest biała koszula. Do większości stylizacji sprawdzi się też koszula jasnoniebieska. Trzecim uniwersalnym kolorem jest jasny róż, co być może część panów zaskoczy. Modne koszule męskie w tym kolorze wyglądają jednak świetnie z granatem i niebieskim oraz odcieniami szarości, a nawet brązu – a więc najczęściej spotykanymi barwami, w jakich szyje się marynarki.

2. Jak łączyć kolory marynarki i koszuli?

Panowie, którzy nie czują się pewnie w łączeniu barw, bądź zależy im na bardziej stonowanym wyglądzie, powinni ograniczyć się do zasady maksymalnie 3 kolorów. Taka liczba kolorów na marynarce, koszuli, krawacie i spodniach – szczególnie jeśli wybieramy spośród odcieni granatu, niebieskiego, szarości, bieli, oraz bordo, delikatnego różu i oliwkowej zieleni to gwarancja udanego balansu pomiędzy nudą a ekstrawagancją.

Warto też pamiętać, że kolory powinny albo udanie ze sobą kontrastować, albo do siebie nawiązywać. Przykład dobrego kontrastu to choćby wspomniany wcześniej jasny róż plus granat, niebieski lub szary. Z kolei błękitna lub jasnoniebieska koszula udanie nawiązuje do ciemniejszych odcieni z tej samej palety barw, czyli granatu i ciemnego niebieskiego. Obie zasady można zastosować jednocześnie – na przykład, gdy kolor koszuli nawiązuje do kraty marynarki, a kontrastuje z jej głównym odcieniem.

3. Najbezpieczniejsza gładka koszula męska, ale może być też ze wzorem

Do kraciastej marynarki świetnie sprawdzą się zarówno monochromatyczne koszule męskie, jak i te ze wzorem. Gładka koszula jest rozwiązaniem bezpieczniejszym, bo daje gwarancję, że stylizacja nie będzie zbyt ostentacyjna.

Nie ma jednak przeciwwskazań, żeby do marynarki w kratę założyć koszulę ze wzorem, o ile będzie on odpowiednio dobrany, także kolorystycznie. Jeśli jednak w zestawie jest jeszcze krawat, to lepiej, żeby tylko dwa elementy ubioru z trójki marynarka, koszula i krawat miały wzór. Trzeci, czyli w tym wypadku koszula lub krawat, powinien być gładki.

4. Jak połączyć wzór koszuli z kratą marynarki?

Zwykle najkorzystniej wypadają zestawienia, w których krata marynarki jest większa niż wzór na koszuli. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie więc modna koszula męska z mikrowzorem. Co ciekawe, koszula również może być w kratkę, jednak najlepiej drobniejszą niż na marynarce.

W przypadku marynarki w drobną kratę można spróbować koszuli o podobnej wielkości, lecz innym rodzaju i układzie kraty. Identyczna wielkość i typ kratki na obu częściach garderoby nie jest jednak dobrym pomysłem.

5. Jaki kołnierzyk koszuli do marynarki w kratę?

Z kraciastą marynarką najlepiej prezentują się koszule z kołnierzykiem półwłoskim, który dobrze wygląda zarówno z krawatem klasycznym lub typu knit, jak i bez nich. Wyłogi kołnierzyka tworzą kąt powyżej 90 stopni, ale nie większy niż 180 stopni. Udanie prezentują się w nim panowie o niemal każdym kształcie twarzy.

Co więcej, modele z kołnierzykiem półwłoskim ma w ofercie wiele firm produkujących wysokiej jakości, modne koszule męskie. Taki kołnierzyk ma na przykład większość koszul z asortymentu marki Lancerto (sprawdź: https://www.lancerto.com/pl/odziez/koszule.html).

6. Najlepsze materiał koszul męskich – bawełna i len

Najlepsze koszule męskie to modele wykonane w 100% z wysokiej jakości bawełny. W takiej koszuli skóra swobodnie oddycha, bo materiał zapewnia właściwą cyrkulację powietrza. Niewielka domieszka poliestru sprawia, że tkanina mniej się gniecie, ale im go więcej, tym koszula będzie mniej przyjemna dla skóry, a jej posiadacz będzie się bardziej pocić.

Dobrym rozwiązaniem, szczególnie latem, są też lniane koszule do sportowej marynarki w kratę. Tkanina lniana jest bardzo lekka i przewiewna, lecz, niestety, łatwo się gniecie. Rozwiązaniem może być wykorzystanie lnu z domieszką innowacyjnych tkanin, które mają niski wskaźnik zagnieceń i delikatnie się rozciągają. Przykładem takiego materiału jest Sorona – efekt uszlachetniania i obróbki włókien pochodzenia roślinnego.

W zestawach casualowych sprawdzą się też koszule dżinsowe. Warto jednak pamiętać, że do marynarki – nawet sportowego modelu w kratę – nie pasują koszule z krótkim rękawem.

7. Bawełniane koszule męskie – liczy się też splot

Istotnym parametrem koszuli jest nie tylko materiał, ale także zastosowany splot. W przypadku koszul formalnych i biznesowych często stosuje się splot prosty, czyli tak zwaną popelinę. Jej zaletą jest elegancki wygląd, ale za to łatwo się gniecie.

Jaki splot koszuli będzie najlepszy do marynarki w kratę? Oxford lub twill. Ten pierwszy to splot otwarty, który sprawia, że koszula jest bardziej przewiewna. Z kolei twill, czyli splot tkany na skos, jest łatwiejszy w prasowaniu. Oba są świetnym wyborem do koszul półformalnych, biznesowych oraz casualowych. Koszule ze splotem oxford lub twill często są ciągle eleganckie, a jednocześnie praktyczniejsze niż popelina.

/ Artykuł Sponsorowany

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na Ofio: reklamajola@wp.pl