Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 czerwca 2024

Czaszka w stylu muerte – łatwy makijaż na Halloween

Popularny szczególnie w Meksyku kult Santa Muerte (Świętej Śmierci) jest dziś owiany tajemnicą i – poza charakterystycznymi dla niego motywami – niewiele o nim wiadomo. Ten sekretny, mroczny styl doskonale wpisuje się w klimat Halloween, z czego chętnie korzystają styliści. Czaszkę – łatwy makijaż na Halloween inspirowany tym meksykańskim fenomenem – bez problemów wykonasz sama w kilka minut. Sprawdź, jak to zrobić!

Łatwy makijaż na Halloween: krok po kroku

Niemal każdy makijaż na Halloween – czaszka, szkielet czy wampir – bazuje przede wszystkim na bardzo wyrazistych kontrastach jasnego koloru z ciemnym. Jeśli chcesz nawiązać do stylu santa muerte, musisz zwrócić na to szczególną uwagę. Wykonując ten makijaż na Halloween krok po kroku, zacznij więc od aplikacji jasnego, kryjącego podkładu o długiej trwałości. To na nim będą się odznaczały kolejne symbole i wzory charakterystyczne dla meksykańskiego stylu – musi więc być perfekcyjnie, równomiernie rozprowadzony po całej twarzy. Pamiętaj też o dobrze kryjącym korektorze, który zatuszuje cienie pod oczami. Koniecznie utrwal stworzoną w ten sposób bazę pod make-up, używając w tym celu sypkiego pudru transparentnego.

Łatwy makijaż na Halloween powinien być raczej minimalistyczny. Tak właśnie jest w tym przypadku – dominującym kolorem jest tu czerń zestawiona z jasnym odcieniem skóry twarzy. Najciemniejszy fragment twarzy? Oczywiście oczy: głębokie, przerażające, bardzo mocno podkreślone. Jak osiągnąć taki efekt? Wybierz najciemniejszy cień z paletki i zrób nim mroczną wersję smokey eyes. Jeśli chodzi o makijaż na Halloween, krok po kroku okazuje się, że im więcej, tym lepiej – nie ma więc potrzeby dokładnie rozcierać cienia. Tę samą zasadę zastosuj też przy makijażu brwi: nie bój się wzmocnić ich koloru ani zmienić kształtu na nieco upiorny. To łatwy makijaż na Halloween, w którym można pójść na całość, odrzucając zasady, których trzymasz się na co dzień. Ważne jest też wyraziste podkreślenie rzęs tuszem zwiększającym objętość.

Czaszka muerte – wykończenie

Kiedy osiągniesz już zadowalający efekt przy makijażu oczu, sięgnij po wodoodporną czarną kredkę do oczu – ważne, by była odporna na rozmazywanie. Wyobraź sobie, że Twoje usta zostały zaszyte grubą nicią, i wyrysuj na nich przypominające taki ścieg czarne pręgi. Następnie pociągnij grube, czarne kreski od kącików ust aż po skronie: jeśli nie wyjdą symetrycznie, nie przejmuj się. Rozblenduj je pędzelkiem, by wyglądały na przydymione W ten sposób ten łatwy makijaż na Halloween będzie wyglądał jeszcze bardziej autentycznie. Podobne „cienie” namaluj przy górnych brzegach nosa, wyciągając je ku górze.

Ostatnim elementem tej stylizacji, z którym śmiało możesz zaszaleć, są ozdobne ornamenty charakterystyczne dla stylu muerte – czarne serca i ich lustrzane odbicia, płomienie czy róże oraz łączące je kropki. Puść wodze fantazji i pamiętaj: nie obawiaj się przesady!

Dobrej zabawy!

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.