Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

24 maja 2024

Jak przygotować się do wyjazdu na narty do Austrii?

Austria od lat przyciąga miłośników białego szaleństwa. Tamtejsze stoki i malownicze krajobrazy sprawiają, że wycieczka do Austrii jest niezapomnianym wydarzeniem. Jednak by wyjazd się udał, warto dokładnie się do niego przygotować. Dowiedz się, jak to zrobić.

Przygotowanie kondycyjne

By wyjazd na narty do Austrii był udany, należ się do niego wcześniej przygotować. I nie chodzi tu wyłącznie o zakup odpowiedniego sprzętu, ale przede wszystkim o przygotowanie kondycyjne. Co prawda, znajdziemy tam trasy o różnym poziomie trudności, lecz każda z nich podda próbie nasze mięśnie. Dlatego też 2 miesiące przed wyjazdem warto zacząć ćwiczyć. Wskazane jest wykonywanie zarówno ćwiczeń rozciągających, jak i wzmacniających różne partie mięśni. Warto również poćwiczyć utrzymywanie równowagi, szczególnie gdy nie mamy dużego doświadczenia jako narciarze. Im w lepszej kondycji będzie nasz organizm, tym lepiej. By go wzmocnić, można np. zapisać się na ćwiczenia aerobowe w klubie fitness. Jeżeli nie lubimy siłowni, zacznijmy po prostu biegać lub jeździć na rowerze. Świetnym rodzajem aktywności jest również pływanie. Bez względu na to, które z ćwiczeń wybierzemy, róbmy to rozwagą. Czas ćwiczeń wydłużajmy proporcjonalnie do stopnia naszego zaawansowania. Dzięki temu unikniemy przetrenowania, zniechęcenia do dalszych treningów, a nawet i poważnej kontuzji.

Sprzęt

Zakup nart jest sprawą indywidualną. Przy zakupie należy uwzględnić m.in. wzrost, umiejętności i wagę. Dzięki temu wybierzemy model dopasowany do naszych potrzeb. By szybciej znaleźć odpowiedni model, warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań pomocniczych. W pierwszej kolejności ustalmy, na jakich trasach zamierzamy szusować. Inne narty wybierze doświadczony sportowiec, którego ambicją jest pokonywanie wymagających tras, a inne amator dopiero zaczynający swoją przygodę z tym sportem. Następnie warto ustalić, jaki styl jazdy jest nam najbliższy. Miłośnicy prędkości i techniki zazwyczaj wybierają krótsze narty, które umożliwiają wykonywanie bardziej zaawansowanych manewrów. Z kolei do jazdy typowo rekreacyjnej zaleca się zakup dłuższych narty. Grunt, by zakupiony model był dopasowany do naszych realnych umiejętności, a nie tylko do zasobów portfela.

Miejsce

W Austrii znajdziemy całkiem sporo ośrodków narciarskich. Największy ruch jest w szczycie sezonu. Dlatego też, zanim wyruszymy, zarezerwujmy miejsce. W przeciwnym wypadku będziemy zmuszeni do szukania noclegu już w Austrii, co nie zawsze jest zadaniem łatwym do wykonania. Do najpiękniejszych austriackich kurortów zaliczamy m.in. Mayrhofen, Solden czy Zillertal Arena. W pierwszym z nich znajdziemy ponad 100 kilometrów tras zarówno dla amatorów, jak i dla zaawansowanych narciarzy. W Solden jest zawsze dużo śniegu, gdyż jest to ośrodek wysoko położony. Z kolei Zillertal Arena często wybierają rodziny z dziećmi. Co więcej, są tam również szlaki dla snowboardzistów i inne atrakcje.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx