Nowy styl życia – fitness, zdrowa dieta i odchudzanie

Każdy z nas chce być piękny, zdrowy i młody, dlatego coraz więcej ludzi wybiera zdrowy tryb życia, ćwiczenia, dobrze zbilansowaną dietę, odchudza się. 

Podstawą od której należałoby zacząć jest zmiana  nawyków żywieniowych. Kolejny, równie ważny krok, to aktywność fizyczna, która sprawi, że nasza sylwetka nabierze odpowiednich proporcji, ciało stanie się sprawne, będziemy atrakcyjnie wyglądać.

Zbilansowana dieta 

Zbilansowana, zrównoważona dieta to przede wszystkim dieta dostosowana do nas samych, do naszego stylu życia, sylwetki, zapotrzebowania kalorycznego. Dobrze dobrana dieta powinna dostarczyć odpowiednią ilość składników odżywczych, które są niezbędne do zaspokojenia potrzeb żywieniowych. Powinna pomóc utrzymać prawidłowy bilans energetyczny, który nie pozwoli nam przytyć. 

Dobra, zbilansowana dieta ma kilka podstawach zasad. Jedną z najuważniejszy jest spożywanie pięciu posiłków dziennie, w regularnych odstępach, nie dłuższych niż 3-4 godziny. W diecie dominować powinny warzywa i owoce, pod różnymi postaciami. W większości posiłków powinny znaleźć się również produkty zbożowe, zwłaszcza pełnoziarniste, makarony, kasze, które dostarczają organizmowi energii oraz są bogate w błonnik. Zawierają cenne witaminy i składniki mineralne. Ważnym elementem jest także nabiał, który jest bogaty w wapń. W jadłospisie należy też uwzględniać codzienną porcję produktów takich jak ryby, mięso i rośliny strączkowe. Bardzo ważne  jest właściwe nawodnienie Codziennie  należy spożywać około 2 litry płynów, najlepiej niegazowanej wody lub niesłodzonych herbatek ziołowych. 

Ważne jest unikanie używek tj, papierosów, alkoholu czy mocnej kawy pitej w dużych ilościach. 

Aktywność fizyczna dla każdego

Aktywność fizyczna to szeroka pojęta dziedzina. Każdy znajdzie coś, co polubi i będzie sprawiać mu przyjemność. Ćwiczyć możemy w domu oraz w klubach sportowych, siłowniach, możemy zapisać się na basen, jogę , możemy biegać jeździć na rowerze, uprawiać nordic walking lub sporty siłowe. Szeroko pojęty fitness to również codzienny spacer do pracy czy na zakupy, zabawy z dzieckiem w w parku czy wspinaczka górska. Wszystkie te aktywności powodują,, że nasze ciało nabiera siły, wytrzymałości, gibkości,  gubimy zbędna kilogramy a nasza sylwetka poprawia się.

Jeżeli mamy dużo zbędnych kilogramów, powinniśmy zastanowić się nad odchudzaniem. Aby waga spadła niezbędna jest dieta, oraz odpowiednia porcja ruchu.  Jeżeli dodamy te dwie rzeczy, mamy dużą szansę stać się szczuplejsi i zdrowsi. Gdy sami nie możemy zdecydować się jaka dieta czy aktywność fizyczna będzie dla nas dobra, możemy wspomóc się zdaniem specjalisty. Możemy sprawdzić strony internetowe np.  https://www.charyzmatycy.pl/, pójść do dietetyka lub trenera. Można również wspomóc się suplementami oraz odpowiednio dobranym kosmetykami, które będą korzystnie działać na nasze ciało.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx