Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 maja 2024

Najlepszy biurowy ekspres do kawy – jak wybrać?

Szukając odpowiedniego ekspresu do biura, warto wziąć pod uwagę kilka najważniejszych kwestii, dzięki którym uda nam się wybrać urządzenie dopasowane do naszych potrzeb. Z pewnością należy kwestie związane z ekspresem ustalić z pracownikami, dowiedzieć się ile kaw piją w ciągu dnia oraz jakie rodzaje. Umożliwi nam to wybór urządzenia z konkretnymi funkcjami, które będą dopasowane także do potrzeb pracowników. Dlatego przychodzimy z pomocą i w poniższym artykule przedstawimy wszystkie aspekty związane z wyborem najlepszego biurowego ekspresu do kawy.

Rodzaje ekspresów do kawy – wybór urządzeń do biura

Warto wiedzieć, że nie wszystkie ekspresy będą odpowiednie do biura ze względu na ich specyfikę oraz sposób użytkowania, czy funkcje. Dlatego, zanim będziemy chcieli zakupić odpowiedni model urządzenia, należy dokładnie zapoznać się z ofertą ekspresów do kawy. Do biura idealnie sprawdzi się:

 • Ekspres przelewowy – najprostszy w swojej obsłudze, idealne rozwiązanie dla osób, które piją zwykłą, czarną kawę i nie mają specjalnych wymagań co do napojów. To rozwiązanie sprawdzi się wśród kilkuosobowych biur. Z jednego dzbanka można uzyskać nawet kilka filiżanek kawy.
 • Ekspres na kapsułki – to także odpowiednie rozwiązanie dla biur z małą ilością osób ze względu na to, że urządzenia te nie cechują się dużą wydajności w porównaniu z innymi modelami. Zazwyczaj sam ekspres jest tani, a droższe są kapsułki do niego ze względu na to, że musimy wybrać kapsułki od tego samego producenta, co urządzenie.
 • Ekspres kolbowy – pozwala cieszyć się wyjątkowo smaczną i aromatyczną kawą. To dobre rozwiązanie dla średnich biur, gdzie pracownicy lubią czarną kawę, ale również mleczne warianty na jej bazie.
 • Ekspres automatyczny – najlepszy wybór, jeśli chodzi o urządzenia do przyrządzania kawy. Przygotowuje odpowiedni napój w bardzo łatwy i szybki sposób z naszym minimalnym udziałem. Posiada wiele funkcji, które ułatwiają przyrządzenie ulubionego napoju – wbudowany młynek, system spieniania mleka, podgrzewanie filiżanek itp. Ponadto możemy przygotować wiele rodzajów kawy za pomocą jedynie odpowiedniego przycisku. Sprawdzi się w większych firmach ze względu na dużą wydajność.

Biurowy ekspres do kawy powinien być dopasowany przede wszystkim do potrzeb biura, abyśmy mogli cieszyć się smaczną kawą z wyjątkowym aromatem.

Biurowy ekspres do kawy – jak wybrać najlepsze urządzenie?

Pracodawca przed zakupem ekspresu do kawy powinien dopasować wybór urządzenia do potrzeb swoich pracowników, ponieważ sprzęt głównie będzie należał do nich i najczęściej będą z niego korzystać. Nie możemy zatem zapominać o wszystkich kwestiach technicznych oraz aspektach wizualnych danego urządzenia. Gdy już zdecydowaliśmy na zakup odpowiedniego ekspresu, warto wziąć pod uwagę poniższe kwestie.

 • Wbudowany młynek – to absolutnie podstawa w ekspresie do kawy do biura, który umożliwia nam przygotowanie odpowiedniej kawy bez wcześniejszego zmielenia ziaren w osobnym urządzeniu.
 • Pojemność bojlera – w zależności, od tego, ile osób znajduje się w biurze i będzie korzystało z urządzenia, jak również, ile w ciągu dnia wypiją kaw. Wydajność ekspresu, gdy mówimy o urządzeniu do przeznaczenia biurowego to istotna kwestia.
 • System spieniania mleka – wiele osób lubi mleczne warianty kawy na bazie espresso, dlatego w większości przypadkach nasz ekspres powinien posiadać taką możliwość.
 • Moc ekspresu – im niższa moc urządzenia, tym dłużej będziemy musieli czekać na przygotowanie kawy. Minimalna wartość to 1500W, dzięki temu uzyskamy ulubiony napój znacznie szybciej.
 • Dodatkowe funkcje – wiele ekspresów może pochwalić się dodatkowymi funkcjami, np. podgrzewanie filiżanek, podwójny dozownik, sterowanie smartfonem, czy One Touch.
 • Rodzaj kawy – duża ilość rodzajów kawy sprawi, że będziemy mogli wybrać odpowiedni napój pod względem smaku dla siebie.
 • Automatyczne czyszczenie – pielęgnacja oraz konserwacja urządzenia jest niezbędna, jeśli chcemy, aby urządzenie zdecydowanie dłużej i odpowiednio nam służyło. Pracownicy mogą nie mieć czasu, aby zrobić to samodzielne, dlatego automatyczne funkcje będą niezastąpione.
 • Design – wbrew pozorom aspekty wizualne również są ważne, jeśli chcemy dopasować urządzenie do aranżacji biura czy kącika kuchennego. 

źródło zdjęcia: freepik.com 

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx