Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 maja 2024

Jak dbać o większe bezpieczeństwo w firmach?

W każdej firmie kwestie związane z bezpieczeństwem są niezwykle istotne. Jednym z ważniejszych czynników jest w wielu sytuacjach zabezpieczenie dostępu do określonych pomieszczeń dla osób niepowołanych. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż oddzielnych zamków do każdych drzwi, jednakże wówczas rodzi się konieczność posiadania przy sobie dużej liczby kluczy, jeżeli konkretna osoba jest powołana do dostępu do wielu pomieszczeń. Dlatego też w takiej sytuacji bardzo dobrym rozwiązaniem okazuje się system klucza Master Key.

Na czym polega system Master Key?


System Master Key to rozwiązanie idealne niemalże w każdej firmie, dające o wiele wyższy poziom bezpieczeństwa niż w innych przypadkach. Polega na tym, iż osoby uprawnione do dostępu do pojedynczych pomieszczeń otrzymują swoje indywidualne klucze, jednakże bez problemu można do takiego systemu dopasować jeden klucz, otwierający wszystkie drzwi lub też ich określoną część. Plusem tego systemu jest to, iż Klucz Master Key może otwierać zamki o różnych wkładkach, ponadto można wybierać to, które z pomieszczeń mają być dzięki niemu otwierane.

Gdzie stosuje się system klucza Master Key


Klucz Master Key doskonale sprawdza się w miejscach, gdzie w związku z charakterem pracy konieczne jest zapewnienie pracownikom dostępu do określonych pomieszczeń. Doskonałym przykładem są na przykład hotele, w których zazwyczaj każdy pracownik ma indywidualnie określone to, do jakich pomieszczeń może wejść. Każdy klient korzystający z usług hotelu otrzymuje klucz, który jest w stanie otworzyć tylko jedne drzwi, do pokoju hotelowego. Jednakże osoby zajmujące się na przykład sprzątaniem mogą mieć dostęp do wszystkich pokoi na piętrze czy też nawet w cały budynku, korzystając właśnie z jednego, dopasowanego klucza. Jednakże ich klucz nie umożliwia dostępu do pomieszczeń kierownictwa czy pomieszczeń administracyjnych. Takie klucze jednak może posiadać kierownictwo hotelu czy osoby zarządzające poszczególnymi działami. Obecnie realizacja systemu Master Key nie sprawia problemów, ponadto w czasie jego użytkowania bez problemu można dowolnie modyfikować dostęp za pomocą konkretnych kluczy czy zwiększać ilość pomieszczeń, do których daje dostęp. Ponieważ pracownik musi pilnować tylko jednego klucza, jest to znacznie łatwiejsze niż pilnowanie całego ich pęku.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx