pon. Maj 25th, 2020

Elektryczny wózek podnośnikowy do małego sklepu, jak i magazynu

Wózki podnośnikowy mogą unosić towary, odbierać je z dostaw i dostarczać do magazynowych regałów. Sprawdzają się w dużych magazynach, składach budowlanych i centrach logistycznych, a także niedużych sklepach. Który produkt wybrać – czy elektryczny wózek podnośnikowy będzie lepszy od spalinowego?

Wózki podnośnikowe elektryczne – w trosce o optymalizację kosztów

Wózki widłowe podnośnikowe są niezastąpionym elementem każdego, dużego i mniejszego, magazynu. Są to urządzenia profesjonalne o dużych możliwościach i niskiej awaryjności. Ich zakup może być jednak kosztowny, dlatego tym bardziej należy zastanowić się nad docelowym wyborem. Czym różni się elektryczny wózek podnośnikowy od alternatywnego, wyposażonego w jednostkę nisko- lub wysokonapędową?

Pod względem możliwości technicznych różnice właściwie są niezauważalne. Współcześnie wózki spalinowe i elektryczne mają możliwość jednorazowego podnoszenia towarów paletowych o łącznej wadze nawet do ośmiu ton (to więcej niż waga niejednego samochodu ciężarowego). Drugi najważniejszy parametr, czyli maksymalny poziom unoszenia, również jest podobny w obydwu wypadkach.

Według analiz wielu przedsiębiorstw działających w sektorze logistycznym wykorzystywanie wózków podnośnikowych elektrycznych jest prostym sposobem na optymalizację kosztów. Wynika to z kilku czynników. Po pierwsze, urządzenia elektryczne ładowane są na prąd, który wciąż jest tańszy od benzyny i oleju napędowego. Po drugie, badania pokazują, że efektywność pracy operatorów jest wyższa podczas korzystania z wózków akumulatorowych. Przyczyn takiej korelacji można dopatrywać w poziomie komfortu pracy – braku emisji spalin i cichego działania silnika. Po trzecie wreszcie, wózki widłowe elektryczne nie generują żadnych szkód, których naprawy kosztują.

Wózki podnośnikowe elektryczne a spalinowe – konsekwencje dla produktów i środowiska pracy

Podczas gdy wózki elektryczne mogą działać w dosłownie każdym miejscu, pojazdy spalinowe, zgodnie z prawem, nie powinny operować w magazynach-chłodniach, w których przechowywane są produkty żywnościowe. Już od dawna wiadomo, że spaliny negatywnie wpływają na stan produktów. Potrafią wywołać efekt ich przyspieszonego starzenia się. Każda tego rodzaju konsekwencja działania pojazdów wyposażonych w silniki spalinowe bezpośrednio przekłada się na straty przedsiębiorstwa. Dotyczy to także higieny pracy i długości okresu, po którym konieczne jest zrobienie remontu. Po uwzględnieniu wszystkich tych czynników staje się jasne, że wózki elektryczne mogą być bardziej opłacalne.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na Ofio: reklamajola@wp.pl

Dodaj komentarz

avatar
20000
  Subskrybuj  
Powiadom o