Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

23 maja 2024

Dlaczego inteligentne rolety stale zyskują popularność?

Nowinki w świecie technicznym oraz nowoczesne rozwiązania z zastosowaniem w domowym zaciszu niezmiennie cieszą się ogromną popularnością. Jest to spowodowane głównie dużym wzrostem komfortu funkcjonowania w domu, ale również zapewnieniem sobie bezpieczeństwa. Jedną z takich nowinek są inteligentne rolety, które nie wymagają fizycznej ingerencji w celu ich zasunięcia lub odsłonienia. Jakie są ich zalety i co powoduje, że są tak popularne?

Nowoczesność w Twoim domu

Niewątpliwie jedną z większych zalet inteligentnych rolet jest fakt, że sterowanie automatyczne, najczęściej za pomocą pilota lub specjalnego włącznika na ścianie praktycznie całkowicie eliminuje konieczność zasuwania ich ręcznie. To wielki komfort szczególnie dla posiadaczy dużych domów, gdzie okien zwykle jest dość dużo.

Wystarczy kilka kliknięć na pilocie lub włączniku i wszystkie rolety zasuwają się lub odsuwają na nasze życzenie. I mimo, że takie rozwiązanie jest dość drogie w porównaniu z tradycyjnymi alternatywami, to wciąż budzi ogromne zainteresowanie potencjalnych klientów. Inteligentne rolety są w pakiecie tzw. Smart dom, czyli inteligentnego systemu elektronicznego za pomocą którego bez większych problemów można sterować różnymi częściami swojego domostwa.

Przykładowo, możliwe jest otwieranie i zamykanie bramy, włączanie światła w określonym pomieszczeniu za pomocą głosu, czy nawet uruchamianie muzyki. Wielu ludzi również decyduje się na zdalne sterowanie klimatyzacją w domu, dzięki czemu po powrocie do niego panuje w nim idealna temperatura dopasowana do pory roku oraz preferencji właścicieli.

Istnieje możliwość sterowania takimi funkcjami na odległość, za pomocą smartfona, na co wielu ludzi się decyduje ze względu na ogromną wygodę. Jak pokazują wyniki sprzedażowe, doceniamy to nowoczesne rozwiązanie, a na polskim rynku coraz więcej firm, które profesjonalnie zajmują się wdrożeniami tego typu systemów w domach.

Bezpieczeństwo i oszczędność czasu

Bezpieczeństwo jest kluczowym czynnikiem w każdym domu, który bezpośrednio wpływa na komfort domowników. Inteligentne rolety z pewnością to zapewniają, jako że te specjalistyczne, czyli dedykowane ochronie domu podczas dłuższej nieobecności właścicieli doskonale sprawdzają się szczególnie w połączeniu z systemem w telefonie.

Dzięki temu dowolnie możemy sterować nimi nawet na odległość, a dodatkowo mamy pewność, że wysokiej klasy materiał i odporność na uszkodzenia skutecznie ochronią dom przed włamaniem. Rolety antywłamaniowe są doskonałym rozwiązaniem nie tylko technologicznym, ale przede wszystkim ochronnym dla osób, które często przebywają poza domem na dłuższy okres czasu, a mimo to chcą mieć pewność co do bezpieczeństwa swojego dobytku i odstraszenia potencjalnych włamywaczy.

Inteligentne systemu sterowania domem na dobre zagościły na polskim rynku, a zainteresowanie nimi co roku wzrasta. Wygoda i bezpieczeństwo dzięki systemowi Smart Dom to doskonała inwestycja na lata, w którą zdecydowanie warto zainwestować i z ofertą którego dobrze jest się przynajmniej zapoznać.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx