Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

23 maja 2024

RoboCAMP – idealne zajęcia z robotyki dla Twojego dziecka!

Jeśli poszukujesz zajęć z robotyki od podstaw dla swojego dziecka nie można było lepiej trafić, które miałyby zostać wdrożone w Twojej szkole RoboCAMP oferuje idealne rozwiązanie. W ofercie firmy można znaleźć wszystko co jest potrzebne aby taki kurs rozpocząć i zdać z powodzeniem jednocześnie zdobywając ciekawą i inspirującą wiedzę z dziedziny robotyki i programowania.

Co można znaleźć w ofercie RoboCAMP?

Oferta RoboCAMP została stworzona i jest skierowana w głównej mierze do nauczycieli oraz szkół w celu podniesienia kwalifikacji oraz umiejętności dzieci, które chcą kształcić się w takich kierunkach jak robotyka dla dzieci oraz programowanie. Firma oferuje darmowe szkolenia online oraz webinaria dla nauczycieli, które są dostępne praktycznie z dowolnego miejsca w Polsce czy na świecie – wystarczy się podłączyć do Internetu a cała potrzebna wiedza będzie na wyciągnięcie ręki. 

Jest to również świetne rozwiązanie dla nauczycieli oraz uczniów pod innym względem – RoboCAMP oferuje podręczniki oraz gotowe ćwiczenia i inne materiały, które przewidziane są na ponad 200 godzin nauki połączonej z zabawą. Jest to świetne rozwiązanie dla obu stron – nauczyciele mogą bez problemu przekazywać ciekawą wiedzę uczniom, a z kolei uczniowie są w stanie wykorzystać później tą wiedzę w życiu codziennym – idealne połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Jakie zajęcia z robotyki i programowania są przewidziane dla dzieci?

RoboCAMP w swojej ofercie przewiedziała również dodatkowe zajęcia, które są skierowane do różnych grup wiekowych dzieci. Zaliczają się do nich na przykład zajęcia dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym (klasy 0-3). RoboCAMP jest w stanie pokazać w jaki sposób oraz z jaką częstotliwością należy przekazywać wiedzę tak małym dzieciom, aby te możliwie jak najwięcej wyniosły i zapamiętały materiału z zakresu robotyki i programowania. 

W dodatku w ramach działalności RoboCAMP przewidziano takie zajęcia jak:

  1. Programowanie robotów LEGO MINDSTORMS EV3 – w ramach tego szkolenia nauczyciele dowiadują się oraz są w stanie następnie przekazać dzieciom wiedzę z zakresu metodyki, podstaw kodowania oraz algorytmiki poprzez przeprowadzanie ćwiczeń wraz z testami na robotach – ciekawe i interesujące zajęcia, które zaciekawią dzieci, i sprawią, iż będą mogły wykorzystać daną wiedzę w przyszłości;
  2. ArcadeCAMP Scratch – stanowi to wstęp do programowania i tworzenia gier przeznaczony dla dzieci od lat 9. Same zajęcia są oparte na programie SCRATCH, w związku  z czym nie ma potrzeby stosowania żadnych zestawów. Ćwiczenia w ramach tego programu są oparte na takich grach jak Snake czy Tetris, dzięki czemu dzieci mogą zdobyć wiedzę na podstawie znanych gier by móc później wykorzystać ją w przyszłości do stworzenia być może własnych i ulepszonych wersji tych bądź innych gier;
  3. SafariCAMP WeDo –  jest to program stworzony z myślą o pobudzeniu kreatywności i bujnej wyobraźni wśród dzieci poprzez budowanie futurystycznych wersji pojazdów kosmicznych. Dodatkowo jest to idealny wstęp do nauki fizyki i astronomii.

Jeśli więc jeszcze zastanawiasz się nad podjęciem decyzji o szkoleniach RoboCAMP nie czekaj, gdyż nasza oferta jest warta uwagi. Gwarantujemy, iż dzięki wiedzy jaką posiądziesz z naszą pomocą będziesz w stanie przekazać rzetelną i ciekawą wiedzę swoim podopiecznym.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx