Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

22 maja 2024

Obróbka blacharska balkonu – czy to dobre rozwiązanie?

Każdy balkon oraz taras wymaga odpowiedniego wykończenia krawędzi. Jest to istotne z dwóch głównych powodów: walorów estetycznych oraz właściwego odprowadzenia wody poza płytę balkonu. Nad pierwszym z nich nie trzeba się zbytnio rozpisywać bowiem każdy użytkownik chce mieć balkon lub taras wykończony w sposób estetyczny, wykonany tak, aby był wizytówką budynku. Z drugiej strony chce, aby taki stan rzeczy pozostał możliwie jak najdłużej i to właśnie w tym miejscu pojawia się problem, bowiem nie wszystkie rozwiązania stanowiące okapnik balkonowy w naszym kraju są odpowiednie.

W Polsce wygląd i stan balkonów i tarasów nie jest najlepszy, wynika to z braku wiedzy dotyczącej właściwego wykonania i zastosowania niewłaściwych materiałów. Niestety do tej pory stosuje się obróbki blacharskie balkonów, które nie zdają egzaminu. Blacha jest wiotka, przy montażu przyjmuje kształt podłoża, tworzą się wgłębienia, w których woda stoi zamiast być odprowadzona na zewnątrz. Często zdarza się, że występuje kontrspadek, woda wnika w płytę balkonową co przyczynia się do jej szybkiej destrukcji. Blacha ocynkowana również jest dobrym zabezpieczeniem, warstwa ocynku zostaje przerwana przykładowo w miejscu montażu wkrętów. Jest to miejsce powstania ogniska rdzy. Problem występuje również pod powierzchnią posadzki, przy kontakcie z zaprawą klejową, czyli środowiskiem silnie zasadowym pojawia się korozja, pomimo iż na zewnątrz stan obróbki blacharskiej balkonu jest w stanie dobry.

Istnieje jednak rozwiązanie, które jest znacznie lepszą alternatywą dla tradycyjnie stosowanych obróbek blacharskich na balkonach i tarasach. Są to profile okapowe wykonane z aluminium. Aluminium jest mniej podatne na rdzewienie, jednak aby zapewnić 100% ochronę przed rdzą jest dodatkowo pokrywane warstwą farby w procesie malowania proszkowego. Grubość, a co za tym idzie sztywność każdego elementu ułatwia montaż i pozwala zachować odpowiedni spadek przy krawędzi.

Profile okapowe znajdziemy pod linkiem tutaj – https://renoplast.pl/produkty/profile-balkonowe

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx