Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 maja 2024

5 sposobów na wykorzystanie namiotu ogrodowego w zimie

fot. Adobe Stock

Spora część namiotów ogrodowych może być wykorzystywana również zimą – na wiele różnych sposobów. Jakie role może odgrywać ta przestrzeń w najchłodniejsze miesiące w roku? Przedstawiamy pięć sposobów na jej zagospodarowanie.

Temperatura spadająca poniżej zera to dla większości z nas ostateczny sygnał, że namioty ogrodowe powinny zostać zdemontowane. Nie zawsze jednak jest to konieczne, bo modele ze wzmocnioną konstrukcją bez problemu przetrwają mróz, opady śniegu i deszczu bądź silny wiatr. Warto więc przemyśleć wykorzystanie tej przestrzeni również zimą – tym bardziej, że sposobów na jej spożytkowanie jest naprawdę mnóstwo. My przygotowaliśmy listę 5 pomysłów, które sprawdzą się w każdym ogrodzie.

1. Magazyn na sprzęt, meble i inne akcesoria

Leżaki, stoły, krzesła, grill wraz z akcesoriami, lampy, narzędzia ogrodowe, węże do podlewania – to tylko niektóre z przedmiotów, które wraz z nastaniem zimy musimy przenieść w zabezpieczone przed niekorzystnymi czynnikami miejsce. Przestrzeń w piwnicy lub garażu możemy jednak zaoszczędzić, umieszczając te sprzęty w namiocie ogrodowym. Gwarantuje on zabezpieczenie przed wilgocią, która jest dla nich najpoważniejszym zagrożeniem, a także przed deszczem i śniegiem oraz gwałtownym wiatrem. Poza tym chroni przed wzrokiem złodziei, co szczególnie ważne okazuje się, jeśli posesja jest dobrze widoczna z ulicy.

2. Pomieszczenie na opał

Jesienią i zimą kominek lub koza to nie tylko dodatkowe źródło ciepła w domu, ale też element wprowadzający do niego przytulną atmosferę. By cieszyć się tymi zaletami, musimy jednak znaleźć miejsce, w którym drewno na opał będzie osłonięte przed deszczem i śniegiem, z zapewnioną odpowiednią wentylacją. Najlepszym rozwiązaniem jest zbudowanie drewutni lub szopy, jednak nie każdy może sobie na to pozwolić. Alternatywą dla nich może okazać się namiot ogrodowy – wystarczy postawić na model całoroczny, zaopatrzony w funkcje, takie jak podwójne zastrzały dachowe, które gwarantują ochronę przed śniegiem oraz odporne na wiatr dachowe i boczne naciągi.

3. Zimowy garaż

Wiosną i latem wielu kierowców rezygnuje z garażowania pojazdu, niekiedy chroniąc go za pomocą specjalnych pokrowców – te jednak jesienią i zimą mogą okazać się niewystarczające. Przydatny będzie wówczas niewykorzystywany po sezonie letnim namiot ogrodowy, który zabezpieczy auto przed spadającymi liśćmi, śniegiem i wilgocią, a przy tym pomieści też narzędzia, letnie opony i koło zapasowe. W charakterze miejsca do przechowywania pojazdu najlepiej sprawdzą się namioty z innowacyjnym wjazdem, które można szybko otworzyć i zamknąć.

4. Warsztat majsterkowicza

Zapaleni ogrodnicy zimą mogą narzekać na brak zajęć. Dużo mniejsza ilość prac i brak możliwości spędzania czasu na zewnątrz skłaniają do zajęcia się innymi pasjami – na przykład majsterkowaniem. Jeśli w domu bądź w garażu nie mamy wygospodarowanego miejsca na warsztat, zimą tę funkcję z powodzeniem może pełnić namiot ogrodowy. Jedyny warunek to skompletowanie niezbędnego wyposażenia – stołu, oświetlenia i mebli umożliwiających uporządkowanie narzędzi. Najlepszy model, który doskonale odnajdzie się w charakterze majsterkowicza, to namiot z oknami doświetlającymi.

5. Miejsce spotkań

A gdyby tak nie rezygnować ze spędzania czasu w ogrodzie i organizować spotkania w namiocie nawet wtedy, gdy temperatury oscylują wokół zera? To możliwe i wbrew pozorom nie wymaga od ich uczestników nadzwyczajnej odporności na zimno. Wystarczy wyposażyć się w odpowiednio wydajną nagrzewnicę, by przeżyć niezapomniane chwile w pięknym, zimowym ogrodzie.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx