Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 maja 2024

Jak zamontować zamek w skrzynce pocztowej?

Jak się dostać do skrzynki pocztowej, jeśli zgubiliśmy klucz, albo przy otwieraniu doszło do jego złamania? Starego typu skrzynki można było podważyć śrubokrętem, te nowsze są już bardziej odporne na tego typu działania. I prawidłowo, ponieważ skrzynka musi być dobrze zabezpieczona także przed złodziejami. Co więc robić w takich sytuacjach?

Jak samodzielnie zamontować zamek w skrzynce na listy?

Zarówno w bloku, zarządzanym przez administrację osiedla jak i na prywatnej posesji zamki do skrzynki pocztowej możemy wymienić samodzielnie. Wystarczy ustalić rodzaj zamka, znaleźć identyczny, np. w markecie budowlanym, a następnie wyjąć stary mechanizm i zamontować nowy zamek. Wymiana zamka w skrzynce pocztowej niestety często wiąże się z potrzebą rozwiercenia starego mechanizmu. Nie jest to trudne zadanie, ale wymaga wprawy i odrobiny wiedzy. Niektóre zamki montowane są na tak zwanej nakrętce od wewnątrz. Jeśli możemy otworzyć drzwiczki, to zamek wymontujemy również bez rozwiercania. Uwaga na podważanie drzwiczek śrubokrętem. Takie działanie prowadzi do deformacji skrzynki i problemów z ponownym zamknięciem

Gorzej jeśli złamał nam się klucz. Wtedy pozostaje tylko rozwiercenie zamka.

Kiedy do skrzynki na listy wezwać ślusarza?

To zdecydowanie wygodniejszy, a czasem nawet szybszy sposób. Ślusarz bowiem posiada na stanie większość zamków do skrzynek pocztowych. Jeśli zgubiliśmy klucz, wystarczy powiedzieć, jaki model zamka posiadamy, by obyło się bez wiercenia i podważania drzwiczek śrubokrętem. Nie interesuje nas więc ani dorabianie kluczy do zamka skrzynki pocztowej ani wycieczki do sklepów budowlanych, w celu poszukiwania nowego mechanizmu. Tego samego dnia możemy otrzymać komplet nowych kluczy, którymi zamkniemy i otworzymy skrzynkę.

Ślusarza możemy jednak wezwać również po nieudanej próbie samodzielnej wymiany zamka w skrzynce pocztowej. Tu jednak warto zwrócić uwagę na podwójne koszty, zwłaszcza jeśli kupiliśmy niewłaściwy zamek, albo przy próbie demontażu, uszkodziliśmy całą skrzynkę. 

Gdzie szukać pomocy?

Jeszcze tego samego dnia, w którym zreflektujesz się, że nie masz kluczyków do skrzynki pocztowej, wezwij pogotowie ślusarskie. Ślusarz sam podpowie, czy wystarczy dorobienie klucza do zamka skrzynki pocztowej czy niezbędna będzie wymiana całego mechanizmu.

Pamiętaj! Jeśli jesteś członkiem spółdzielni mieszkaniowej, a skrzynki na listy posiadają te same kluczyki, to o problemie powiadom również administrację, być może to oni we własnym zakresie pomogą Ci rozwiązać problem.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx