Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

23 maja 2024

Gwiazdka z nieba w zasięgu rąk

Kiedy zimowe wieczory zaczynają Ci coraz bardziej doskwierać, a mroźne dni spędzasz na wyczekiwaniu końca przygnębiającej szarówki, Twoim najlepszym pocieszeniem może okazać się dobra książka. Nieważne, czy jest pełna metafor, napisana poetyckim językiem czy jej fabuła to ciąg niekonwencjonalnych wydarzeń – zawsze masz możliwość ucieczki do krainy, gdzie prawa naturalne nie mają znaczenia, a magowie jednym pstryknięciem palca sprawiają, że zima ustępuje radosnej wiośnie.

Fantastyczne propozycje

Wartka akcja to nie jedynie domena thrillerów, tak samo, jak nie tylko horrory opowiadają o niekończących się zbrodniach w niezwykle krwawy sposób. Wszystkie gatunki książkowe z powodzeniem mogą połączyć książki fantastyczne i fantasy. Zmyślone stworzenia, charakterne postacie i całkowicie nieznane dotąd tereny – to wszystko jest w zasięgu ręki. Jeśli szukasz bardziej nowoczesnej odsłony z pogranicza fantasy i science-fiction, sprawdź, co przygotował Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai jest zdecydowanie pozycją idealną na długie zimowe wieczory, kiedy chcesz zagrzebać się pod kołdrą i zapewnić sobie odrobinę relaksu.

Obudź w sobie dziecko

Dla niektórych jest to głęboko skrywana przyjemność, dla innych chlubny fakt. Trzeba to jednak przyznać, że każdy z nas czytał w swoim życiu choć jedną książkę, w której główną rolę odgrywały wampiry, duchy, magia i zmyślone religie. W końcu czytanie nie musi się wiązać ze zdobywaniem wiedzy, choć zawsze powinno być przyjemnością. Jeśli pamiętasz jeszcze święta, które były spędzane w otoczeniu bajek i baśni, a swoją ulubioną książkę z dzieciństwa nadal trzymasz na półce, zapewne już od dawna znasz tajniki fantastyki.

Książka na gwiazdkę

Szukając idealnego prezentu, nie każdemu do głowy przychodzi książka. A przecież pakując ją w papier prezentowy to tak, jakby dawać komuś cały nowy świat! Poszerz czyjąś domową bibliotekę i horyzonty, obdarowując go książką „Solaris” Stanisława Lema lub „Kształtem wody” – powieściową adaptacją słynnego filmu Guillermo del Toro.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx