Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

24 lipca 2021

Wybór materaca jest istotniejszy, niż się nam wydaje

Można nie mieć w domu łózka, ale nie posiadać materaca – to już skazywanie samego siebie na prawdziwe niewygody. Jeżeli przyjrzymy się nowoczesnemu stylowi życia to zauważymy, że sen gra wielką rolę w naszym życiu, a do snu trzeba mieć warunki.

Spanie na wersalkach czy kanapach dawno odeszło już do lamusa. Nawet gości przyjmuje się już na łóżkach, bo nikt nie oczekuje, że będą spali na niewygodnych szezlongach. Obecnie prawdziwą furorę robią materace – niektórzy są nawet zdania, że nie potrzebują łóżka, na początek wystarczy im materac na podłodze. Jest w tym pewna logika, aczkolwiek z drugiej strony ów sypialny przedmiot w krótkim czasie nadaje się tylko do prania.

Za jakością materaca idzie jakość naszego snu. To oczywiste: nasz kręgosłup i ciało musi się dostosować do powierzchni, na której śpimy. Jeżeli jest ona za miękka, możemy odczuwać później konsekwencje tego. Za twarda sprawi z kolei, że nie będziemy spać za dobrze – z tego też względu mitem jest opowiadanie, jakoby najlepiej spało się na podłodze.

Jak wybrać dobry materac?

Najlepszy materac to taki, który dostosuje się do krzywizn naszego ciała, w szczególności do kręgosłupa. Nie może być ani za twardy, ani za miękki. Dobieramy go więc przede wszystkim do naszego wzrostu, wieku i wagi. To dużo czynników, ale tylko w ten sposób jesteśmy w stanie określić, czy będzie się nam dobrze spało. Dla przykładu, materac Hilding cechuje się wyjątkowymi właściwościami ze względu na innowacyjność wypełnienia – czy to w postaci sprężyn czy też pianki.

Dobrym rozwiązaniem dla osoby wymagającej wygody będzie również wybranie czegoś

z marki Janpol – ta rodzima firma stawia na sprężyny kieszeniowe albo lateks, dzięki czemu ich wyroby doskonale dopasowują się do kształtu ciała. To pozwala nie tylko na wypoczynek, ale również na regenerację i ogólną poprawę zdrowia. Materace te znaleźć można na przykład na tej stronie: https://senpo.pl/janpol/materace-janpol/.

Zdrowy sen to dobre życie

Podsumowując: jedna trzecia naszego życia spędzana jest na śnie. Jest to ważne zarówno dla naszego zdrowia psychicznego, jak i fizycznego. Pełny wypoczynek jest wymagany do tego, abyśmy łatwiej znosili sytuacje stresogenne i dawali z siebie sto procent w pracy oraz codziennym życiu.

Aby wypocząć w stu procentach, musimy przesypiać od siedmiu do ośmiu godzin. Nie uda się to nam, jeżeli będziemy oszczędzać na materacu: ostatecznie jest to pierwszy przedmiot, który będzie miał kontakt z naszym ciałem w trakcie snu. Najważniejsze jest to, byśmy czuli się dobrze we własnym łóżku!

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na Ofio: reklamajola@wp.pl
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx
()
x