Jak prawidłowo wykonywać demakijaż twarzy?

Demakijaż dla osób malujących się na co dzień jest pierwszym krokiem do codziennego rytuału wieczornego pielęgnacji cery. Prawidłowo przeprowadzony – przygotuje skórę na nadejście kolejnych kosmetyków, których zadaniem będzie wniknąć w głębsze warstwy skóry i tam zadziałać. Mleczko do demakijażu dla cery wysuszonej i odwodnionej wydaje się najkorzystniejszym rodzajem kosmetyku do przeprowadzenia tego procesu. Jak powinien przebiegać i jakich kosmetyków do niego użyć?

Wybór kosmetyku – dobre mleczko do demakijażu to podstawa

Demakijaż powinien przebiegać z użyciem środków, które bardzo skutecznie rozpuszczają nawet trudny, wodoodporny makijaż oczu. Ważna jest przede wszystkim siła kosmetyku – w przypadku tego procesu pielęgnacyjnego nie wolno sobie pozwolić na brutalne szorowanie oczu i delikatnej skóry wokół nich ostrymi gąbkami czy poprzez mocne ruchy ścierające. Mleczko do demakijażu wydaje się odpowiednim rodzajem kosmetyku do przeprowadzania tego zabiegu, ponieważ ma tłustą konsystencję. Tłuszcz ze względu na swoją budowę fantastycznie rozpuszcza wszelki brud i makijaż. Również płyny micelarne do demakijażu skupiają się właśnie na tej cesze – zawierają substancje tłuszczowe, które wymieszane z tonikiem dają bardzo ciekawy kompleks oczyszczająco-odżywczy. Mleczko lub płyn wnikają głęboko w pory skóry i „wyciągają” z nich zanieczyszczenia, pozostawiając skórę czystą i gotową na kolejne zabiegi.

Demakijaż krok po kroku

Aby demakijaż był skuteczny, użyj bawełnianego płatka kosmetycznego lub płatków wielokrotnego użytku z bawełny – bardziej ekologicznych. Nałóż na nie niewielką porcję kosmetyku i przyłóż do zamkniętego oka i odczekaj kilkanaście sekund, aż mleczko do demakijażurozpuści najtrudniejszy makijaż. Następnie delikatnym ruchem odprowadź wacik po skórze w dół oka i na zewnątrz. Czynność tę powtórz dla obojga oczu i całej twarzy, za każdym razem używając świeżego wacika. Gdy ostatni wacik będzie już niemal całkowicie czysty, możesz przystąpić do kolejnych kroków. Ewentualne resztki tłustego mleczka warto zmyć za pomocą żelu oczyszczającego do twarzy, a także zastosować tonik, który odświeży skórę i uspokoi ją po procesie demakijażu. Na tak przygotowaną skórę należy wklepać odżywczy krem na noc oraz krem pod oczy, delikatnie wklepując je opuszkami palców, co pobudza krążenie w skórze i ułatwia wchłanianie składników odżywczych. Pamiętaj, że prawidłowo przeprowadzony demakijaż oczu i twarzy jest podstawą do tego, aby zdjąć ze skóry wszystko to, co ogranicza wchłanianie przez nią składników odżywczych z kremu! Jeśli zrobisz to niedokładnie lub z użyciem gorszej jakości kosmetyków, tylko się zniechęcisz do co-wieczornego demakijażu!

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx