Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 maja 2024

Myślisz o nowoczesnym, efektownym oświetleniu? Postaw na lampy LED. Podpowiadamy jakie i gdzie sprawdzą się najlepiej

Oświetlenie LED jest nie tylko modne i świetnie się prezentuje, ale i dostarcza niemal nieograniczonych możliwości aranżacyjnych. Do tego dowolnie wybrana lampka LED to gwarancja energooszczędności, komfortu dla naszych oczu, a nawet zdrowia. Podpowiadamy efektowne, a zarazem praktyczne pomysły na wykorzystanie oświetlenie ledowego. Z łatwością wykorzystasz każdy z nich.

Oświetlenie LED pasuje do każdego wnętrza

Jak szybko się przekonasz, rozglądając się wśród dostępnych na rynku propozycji, np. na https://importmania.pl/pol_m_Oswietlenie_Lampy-LED-207.html, wybór oświetlenia ledowego jest naprawdę imponujący, a każda lampka dostarcza wielu możliwości zarówno w zakresie wykorzystania, jak i aranżacji. Stąd też lampy LED tak dobrze sprawdzają się w każdym wnętrzu – prywatnym i komercyjnym, niezależnie od stylu.

Oświetlenie LED pełni przede wszystkim funkcję oświetlenia dekoracyjnego lub uzupełniającego. Dlaczego? Otóż aby lampy ledowe mogły pełnić rolę oświetlenia głównego, konieczne byłoby równoczesne działanie nawet kilkudziesięciu diod. Takie rozwiązanie może sprawdzić się w niewielkich pomieszczeniach, w tych nieco większych już nie. Z kolei niezależnie od wielkości przestrzeni, którą chcemy oświetlić, lampa LED będzie idealną propozycja dekoracji lub oświetlenia dodatkowego / punktowego.

Lampka LED, jako dekoracja

Swoboda w modelowaniu wiązki i barwy światła emitowanego przez lampy LED dostarcza wielu inspirujących możliwości wykorzystania oświetlenia ledowego w dekoracji wnętrz. Dowolnie wybrana lampka może tutaj posłużyć, jako podświetlenie obrazu, czy karniszy. Specyfika światła LED doskonale podkreśla także różne faktury i materiały, np. naturalny kamień, czy cegłę. Wykorzystując właściwości dekoracyjne lamp LED możesz swobodnie bawić się aranżacją i efektownie wyeksponować dowolny przedmiot, czy fragment przestrzeni.

Oświetlenie uzupełniające LED

Lampka LED postawiona na biurku, czy stoliku będzie doskonałym uzupełnieniem oświetlenia głównego w większym pomieszczeniu, gwarantującym jednocześnie optymalne natężenie światła, precyzje doświetlenia oraz barwę, która nie męczy oczu. Dodatkowo lampy ledowe są energooszczędne i ekologiczne – nie musisz ograniczać się w ich wykorzystywaniu. To nawet 80% niższe zużycie energii niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Będzie to również idealna propozycja w sytuacji częstego włączania i wyłączania światła – takie postępowanie nie zaszkodzi diodom ledowym, a fakt, że szybko osiągają pożądane natężenie bez poboru większej ilości energii dodatkowo przemawia na ich korzyść. Jak najefektowniej i praktycznie wykorzystać nowoczesne oświetlenie LED?

Lampka LED na biurko ucznia

Lampka LED to najlepsza propozycja na biurko, bowiem zapewni uczniowi optymalne natężenie zdrowego dla jego oczu światła (tutaj warto dodatkowo wybrać model z filtrem zmiękczającym światło). Jeśli zdecydujesz się na lampkę z panelem sterującym, swobodnie dopasujesz kolor światła i jego natężenie do aktualnych potrzeb. Efekt? Lampka sprawdzi się nie tylko podczas nauki, ale i podczas innych aktywności, niezależnie od pory dnia, czy nastroju.

Lampa LED na biurko w gabinecie do pracy

Wśród lamp ledowych dedykowanych ustawieniu na biurku znajdziesz modele przenośne, modele zasilane kablem oraz lampy mocowane do blatu. W każdym przypadku lampka perfekcyjnie oświetli miejsce pracy, gwarantując jednocześnie maksymalny komfort jej użytkowania (regulowane ramię). Jeśli potrzebujesz nowoczesnego, a zarazem energooszczędnego oświetlenia do swojego gabinetu, lampy ledowe sprawdzą się zdecydowanie najlepiej. Dodatkowo lampy tego typu wyróżnia bezawaryjność, brak emisji promieni UV, czy też nienagrzewanie się nawet podczas długiej pracy.

Przenośna lampka LED – idealna do czytania

Zależy Ci na nowoczesnym oświetleniu, które sprawdzi się podczas czytania? Lampka LED to także w tej sytuacji doskonałe rozwiązanie. Model przenośny z wbudowanym akumulatorem będzie dodatkowo bardzo wygodny.

Lampy ledowe to nie tylko efektowne źródło światła. Wybierając spośród dostępnych wariantów kolorystycznych oraz proponowanego wzornictwa możesz sięgnąć po lampę, która stanowić będzie oryginalną dekorację dowolnego nowoczesnego wnętrza.

Taśma LED

Taśma LED to wyjątkowo prosty sposób na uzyskanie bardzo ciekawego efektu aranżacyjnego, niezależnie od wnętrza. Do tego dochodzi jej łatwy montaż – wystarczy taśmę przykleić i podłączyć do prądu. Zainstalowana w kuchni, salonie, czy łazience zapewni nie tylko dodatkowe źródło światła, ale i oryginalnie przyozdobi przestrzeń, wyeksponuje oświetlane elementy, nada zupełnie nowy charakter wnętrzu. Popularny jest także montaż taśmy w ciemnych korytarzach, czy na schodach tuż, przy ścianie – takie dodatkowe źródło światła sprawi, że wybrana przestrzeń będzie bardziej komfortowa i bezpieczna w użytkowaniu.

W kuchni z powodzeniem doświetlisz taśmą tzw. przestrzeń roboczą. Wystarczy przykleić taśmę do podstawy szafek górnych – światło padać będzie wprost na kuchenne blaty. W salonie taśma ledową oddzielisz od siebie poszczególne strefy wnętrza, np. wypoczynkową i jadalną, podświetlisz szklana witrynę, czy półkę z kolekcja płyt. Z kolei w sypialni taśma LED pozwoli nastrojowo oświetlić wezgłowie łóżka.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx