Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 maja 2024

Sporty, które możesz uprawiać razem ze swoim psem

Pies to najlepszy towarzysz życia. Jeśli jesteśmy osobami aktywnymi, będzie on dla nas świetnym kompanem i sprawi, że każda aktywność nabierze nowego wymiaru. Podpowiadamy, jakie sporty można uprawiać z psem.

Jogging

To numer jeden na naszej liście, gdyż cieszy się największą popularnością wśród szczęśliwych posiadaczy psów. Bieganie z czworonogiem będzie dla niego świetną rozrywką oraz sposobem na rozładowanie energii, a jeśli obok będzie jego ukochany człowiek, to nic mu więcej do szczęścia nie potrzeba. Rozpoczynając jogging z psem warto na początek wybrać takie trasy, które nie będą zbytnio forsujące dla czworonoga. Unikajmy biegania z psem w czasie upałów nie tylko z uwagi na wysoką temperaturę i ryzyko odwodnienia oraz przegrzania, ale również dlatego, że podłoże, a zwłaszcza asfalt, jest wówczas bardzo nagrzany i pies może poparzyć sobie opuszki. Zimą natomiast unikamy tras, gdzie podłoże jest oblodzone. Nasze buty mogą poradzić sobie z taką powierzchnią, ale psie łapy już nie, co może skończyć się kontuzją.

Pływanie

Nie wszystkie psy lubią pływać, ale te, które chętnie wchodzą do wody, będą idealnymi towarzyszami pływania. To świetny sport na ciepłe dni, gdy razem z psem możemy pływać w jeziorze czy w innym miejscu, w którym psy są mile widziane. Zadbajmy jednak o bezpieczeństwo naszego czworonoga i nigdy nie odpływajmy od niego zbyt daleko. Warto również sprawić mu kapok, który uchroni przed utonięciem w razie, gdyby pies zasłabł.

Pływanie doskonale wpływa na budowanie mięśni psa, pozwala szybko spalić kalorie, a także ćwiczy kondycję.

Dogtrekking

Lubisz góry? Zabierz tam na wycieczkę swojego psa! Czworonogi uwielbiają spacery, a góry pozwalają im poznawać otaczający świat w dużo większym zakresie niż podczas spaceru w parku. Wspinaczka pod górkę stymuluje również inne partie mięśniowe u psa, co korzystnie wpływa na jego budowę. Wybierając się z psem w góry pamiętajmy o odpowiednim sprzęcie dla niego. Wygodne szelki, które nie krępują ruchów, to absolutna konieczność. Przez większą część trasy pies prawdopodobnie będzie mógł iść bez smyczy, ale na bardziej niebezpiecznych odcinkach koniecznie zapnijmy smycz, dzięki której będziemy mogli zapewnić mu odpowiednią asekurację. Nie zapominajmy również o wodzie dla psa oraz przekąskach.

Canicross

To z kolei dyscyplina kynologiczna, polegająca na biegu przełajowym z psem, który przypięty jest smyczą amortyzującą do pasa tzw. maszera. Zawody canicross odbywają się w różnych krajach i co ważne, dyscyplinę tę można uprawiać z dowolnym psem w każdym wieku pod warunkiem, że nie posiada on przeciwwskazań zdrowotnych. Najlepiej w canicrossie sprawdzają się takie rasy jak wyżły, charty, pointery, Siberian Husky, Alaskan Malamute.

Frisbee

To sport uwielbiany przez dzieci i dorosłych, ale pokochały go również psy. To także kolejna dyscyplina kynologiczna, w której zawody organizowane są na całym świecie. Sport ten polega na rzucaniu psu dysku, który ten musi złapać w locie.

Uprawianie sportu z psem to doskonały sposób nie tylko na spędzanie wolnego czasu, ale również na budowaniu i wzmacnianiu więzi z czworonogiem.

Artykuł dostarczył sklep z artykułami dla psów 4dogs.online

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx