Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

22 maja 2024

Zdrowy, regenerujący sen z materacem kokosowym

Zdrowy, regenerujący sen jest potrzebny każdemu, średnio człowiek przesypia 1/3 życia. Po dobrze przespanej nocy człowiek budzi się wypoczęty, zregenerowany, pełen sił na czekające go wyzwania kolejnego dnia. Jednak aby sen był zdrowy, musi być spełnionych kilka warunków. Należy spać w dobrze wywietrzonym pomieszczenie, w ciszy, przy zgaszonym świetle. Potrzebny też jest dobry materac, który spowoduje, że kręgosłup i mięśnie zregenerują się i odpoczną. Dla osób lubiących spać na twardszym podłożu, dobrym wyborem będzie materac kokosowy.

Materac kokosowy – co to takiego?

Materace kokosowe są bardzo popularne i chętnie wybierane do spania przez osoby referujące sen na nieco twardszym podłożu. Mogą być używane przez dorosłych i dzieci. Do produkcji tego typu materacy wykorzystane są najczęściej pianki oraz sprężyny kieszeniowe, a warstwą uzupełniającą stanowi włókno kokosowe. Jest to naturalne włókno, które jest uzyskiwane ze skorupy kokosa. Aby było bardziej elastyczne, miesza się je z lateksem, dzięki temu materace są wygodne oraz odporne na zginanie. Materace z kokosem są twarde, dzięki temu mają dobry wpływ na kręgosłup, zapewniają mu dobre podparcie. Nie wywołują reakcji alergicznych.

Dla kogo będą odpowiednie materace kokosowe?

Omawiane materace będą dobre zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Są twarde i sztywne, co pozytywnie działa na kręgosłup. W materacach występują sole mineralne, które zapobiegają rozwojowi bakterii i roztoczy.  Z tego powodu materace są wybierane dla alergików oraz dla małych dzieci. Kolejna zaleta to dobre pochłanianie wilgoci, nie należy obawiać się nadmiernego zawilgocenia materaca. Gwarantują dobrą cyrkulację powietrza, spanie jest wygodne, użytkownik nie poci się i nie przegrzewa, nawet w  gorące noce. Materace kokosowe są bardzo trwałe, warstwa kokosowa jest odporna na odkształcenia, w związku z tym przez długie lata materace nie tracą swoich właściwości. Materac z kokosa jest dobrym wyborem dla osób o wyższym ciężarze ciała. Dzięki dużej twardości nie odkształcą się, co może zdarzyć się w innych typach materacy. Polecane są również dla osób śpiących na brzuchu lub plecach.

Rodzaje materaców kokosowych

Materace kokosowe są dostępne w różnych rodzajach. 

  • materace kokosowe z piankami (pianki wysokoelastyczne, termoelastyczne)
  • materace kokosowe sprężynowe
  • materace kokosowe nawierzchnie

Jednym z czołowych producentów jest firma Hilding, która od lat sprzedaje wyroby do spania. Warty uwagi jest materac Holding z konstrukcją opartą na sprężynie kieszeniowej. Zapewnia 7 zróżnicowanych stref twardości, co powoduje, że materac idealnie dopasowuje się do  budowy ciała. W czasie snu kręgosłup i mięśnie odpoczywają. Materac Hilding jest bardzo sprężysty i elastyczny, dodatkowo posiada zdejmowany pokrowiec, który przyczynia się do zachowania większej higieny. Firma Hilding  stosuje w niektórych swoich materacach piankowych dodatek agawy (sizal), które stabilizuje twardość materaca. Jeden z ich wyrobów uzyskał status produktu medycznego. Jest polecany osobom z wadami postawy, ma dobre właściwościowy korekcyjne, zapewnia solidne wsparcie i stabilne podłoże snu.

Materace kokosowe są dobrym wyborem dla osób lubiących spać na twardszych podłożach, dla alergików i osób, które mają wady postawy lub chcą im zapobiegać. Kupując materac, należy wybrać taki, który ma dobre opinie, jest produkowany przez znanego producenta, np.firmę Hilding . Tylko taki zagwarantuje zdrowy, twardy sen. 

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx