Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 maja 2024

Dobór materaca a nasze zdrowie oraz dobry sen

Kiedy kupimy już łóżko zastanawiamy się jaki materac wybrać. Nie może być on zbyt miękki, ale również te twarde materace mogą okazać się dla nas niewygodne. Dobrze dobrany materac to nie tylko nasz zdrowy sen, ale przede wszystkim brak dolegliwości ze strony kręgosłupa. Wiele osób nie bierze pod uwagę faktu, że na materacu spędzamy bardzo dużo czasu, co sprawia, że musi być na tyle wygodny, by dał na satysfakcjonujący wypoczynek.

Twardy, czy miękki materac?

Wybrać materac twardy czy miękki? Twardość materaca oznaczona jest symbolami, gdzie H1 jest to materac miękki, a H4 bardzo twardy. Kluczowa okazuje się być tutaj waga użytkownika. Osoba szczupła może spać spokojnie na materacu miękkim, ponieważ materac może dobrze podeprzeć odcinek lędźwiowy. Przy osobach cięższych, ważących ponad 80 kg najlepsze będą twarde lub półtwarde materace. Pozwolą one idealnie podeprzeć wszystkie odcinki kręgosłupa. Dobrze dobrany materac pozwoli nam odciążać kręgosłup oraz pozwoli na relaksację włókien kurczliwych. Zbyt miękki materac z kolei sprawia, że nasza sylwetka „zapada się” i ie czujemy podparcia dla ciała. Zbyt twardy z kolei sprawia, że ciało zbyt mocno się napina, co nie daje nam odpowiedniego rozluźnienia, tak potrzebnego do zdrowego i rozluźniającego snu. Twardy materac może nawet zbyt mocno uciskać narządy wewnętrzne oraz utrudniać nam oddychanie. Odpowiedni materac wybieramy więc do naszych preferencji, a także wagi ciała.

Materac dla alergika

Materac dla alergika powinien być wykonany z tworzywa, które jak najmniej uczula, a jego powłokę można łatwo prać. Bardzo dobrym rozwiązaniem są materace lateksowe Hilding. Lateks jest tworzywem bardzo odpornym, przez co nie odkształca się nawet przy długim użytkowaniu. Dodatkowo materace lateksowe mają w sobie otwory wewnątrz wypełnienia, dające idealną wentylację. Sprawia to, że w materacu nie mogą zalęgnąć się drobnoustroje. Wyparły one mocno materace sprężynowe, które mocno odkształcały się, a dodatkowo nie można było ich prać. Materac lateksowy Hilding można swobodnie czyścić, co znacznie poprawia jakość użytkowania. Jest to najbardziej polecany materac dla alergików na rynku.

Odpowiedni materac na lata

Bardzo dobrym materacem są również materace piankowe. Dają one świetny komfort snu i idealne podparcie dla kręgosłupa. Zwłaszcza piankowe materace Hilding pozwalają na idealne podparcie dla ciała. Charakteryzują się wysoką elastycznością, co sprzyja nocnej regeneracji. Dopasowują się pod wpływem stałego nacisku oraz ciepła do ciała śpiącej na nim osoby. Jest to również odpowiedni materac dla alergika, ponieważ jego struktura pozwala na wentylację, co sprzyja długiemu użytkowaniu. Pianka może być łatwo czyszczona.
 

Odpowiadając na pytanie: „jaki materac wybrać” podpowiadamy, że najlepiej brać pod uwagę kilka czynników: nasze preferencje, budowę i wagę ciała oraz naszą wygodę. Obecnie takie firmy jak Hilding wprowadzają bardzo nowoczesne materace, w tym materace komórkowe, które samodzielnie dopasowują się pod wpływem nacisku, dając inne podparcie na swoich poszczególnych segmentach.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ilona
4 lat temu

Kiedyś napotkałam się na znakomity wpis, mówiący właśnie o doborze idealnego materaca za niewielkie pieniądze 🙂
Może i wam się przyda: https://blog.mirjan24.pl/idealny-materac-do-spania/

Jacek
3 lat temu

Dobre i wygodne łóżko z materacem to fakty komfort, natomiast warto też zainwestować w ogrzewanie podłogowe np. https://www.termolit.pl/ogrzewanie-podlogowe.html

2
0
Dodaj komentarzx