Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

22 maja 2024

Porównywarka kredytów – czego można się z niej dowiedzieć?

Z ogólnodostępnych statystyk wynika, że prawie połowa Polaków ma zaciągnięty co najmniej jeden kredyt. Widać więc wyraźnie, że banki chętnie udzielają pożyczek konsumenckich. Instytucji bankowych obsługujących indywidualnych klientów jest na rynku finansowym kilkadziesiąt. Jak szybko zestawić ze sobą wszystkie dostępne oferty? Czy internetowa porównywarka kredytów może w tym pomóc?

Porównywanie ofert kredytowych jest czasochłonne i wymaga skrupulatności. Istnieją jednak narzędzia, które mogą usprawnić ten proces. Należą do nich darmowe porównywarki kredytów dostępne w sieci. Dzięki nim można łatwo i szybko zestawić najpopularniejsze oferty kredytów gotówkowych.

Porównywarka kredytów – co to takiego?

Według statystyk z 2016 roku, funkcjonujących w Polsce banków komercyjnych było wówczas aż 36. Oznacza to, że potencjalny kredytobiorca, aby wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie kredyt gotówkowy, musiał zapoznać się z kilkudziesięcioma ofertami. Oczywiście można zestawiać je ze sobą bez wychodzenia z domu, odwiedzając po kolei strony internetowe wszystkich banków w Polsce. Istnieje jednak narzędzie, które umożliwia znacznie szybsze i bardziej efektywne przeprowadzenie całego procesu – jest nim porównywarka kredytów. To strona internetowa, na której gromadzone są aktualne informacje o kredytach gotówkowych. Usługa jest całkowicie darmowa i pozwala skutecznie odsiać mniej korzystne oferty kredytowe, pozostawiając jedynie te, które potencjalnemu kredytobiorcy opłacą się najbardziej.

Czego można dowiedzieć się z porównywarki kredytów?

Porównywarka kredytowa pozwala w łatwy sposób porównać ze sobą cztery kluczowe zmienne ofert kredytowych. Należą do nich:

  • kwota kredytu – parametr ten określa minimalną i maksymalną kwotę, o jaką pożyczkobiorca może wnioskować. Ostateczna suma zależy w głównej mierze od zdolności kredytowej klienta – wartość podana na stronie jest orientacyjna;
  • okres spłaty –  jest to czas, w jakim pożyczkobiorca zobowiązuje się oddać pożyczoną kwotę. Spłata odbywa się w comiesięcznych ratach. Maksymalny okres kredytowania wynosi zwykle 10 lat;
  • oprocentowanie – jest to główny koszt udzielenia pożyczki, wyrażony w procentach. Istotną informacją jest to, że oprocentowanie wyliczane jest w skali roku, więc im dłuższy okres spłaty, tym większe odsetki;
  • prowizja – jest to jednorazowa opłata pobierana przez bank, w zamian za udzielenie kredytu.

Porównywarka kredytowa jako źródło informacji o bankach

W ostatnim czasie zauważalna jest wyraźna ewolucja porównywarek kredytowych, które z prostych kalkulatorów pożyczkowych stopniowo stają się kompleksowymi narzędziami do analizy. Najlepsze porównywarki oferują nie tylko możliwość zestawienia kwot kredytów, okresów spłat, oprocentowań i prowizji, lecz udostępniają także krótkie omówienia ofert, podkreślając ich zalety i wady. Dzięki temu wybór odpowiedniego kredytu staje się jeszcze prostszy.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx