Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

24 maja 2024

Podatkowy zawrót głowy

Raz do roku każdy z nas musi rozliczyć podatek dochodowy, co z zasady wiąże się z koniecznością wypełnienia zeznania podatkowego. Do niedawna były to tylko wersje papierowe tegoż, z którym musieliśmy udać się do urzędu skarbowego osobiście albo przesłać zeznanie pocztą. Obecnie możemy skorzystać z wielu usprawnieć, które pomogą nam zrobić to szybciej i dokładniej.

  1. Który formularz podatkowy wypełnić?
  2. Papierki w internecie
  3. Czysta przyjemność

Który formularz podatkowy wypełnić?

PIT 37 czy PIT 36 – który formularz wybrać? Odpowiedź na to pytanie jest uzależniona od tego, czym się zajmujemy na co dzień i jakie dochody rozliczamy. PIT 36 jest wypełniany przez tych z nas, którzy osiągają dochody z pozarolniczej działalności gospodarczej, rozliczane odpowiednio według progów podatkowych 18% i 32%. Szczegółowe przypadki wypełniających PIT-36 są wymienione na stronach w sieci oraz w ustawie. Obecnie możemy skorzystać z opcji, która pozwoli nam rozliczyć PIT 36 Online. Wystarczy pobrać specjalny program do rozliczenia PIT 36 z sieci i wypełnić go zgodnie z posiadanymi przez nas danymi. Program taki daje nam gwarancję, że wypełniając ów PIT unikniemy najpopularniejszych błędów, które zdarzają się podczas ręcznego wypisywania tego typu dokumentów. Rozliczenie PIT-36 nigdy nie było tak proste jak teraz. Wystarczy tylko skorzystać z możliwości, które obecnie są udostępnione sieciowo. To samo dotyczy PIT-37.

Papierki w internecie

PIT 37 możemy obecnie także wypełnić przez internet. Pobieramy program do rozliczenia PIT 37 przez internet i postępujemy zgodnie z naszymi danymi adresowo-fiskalnymi, które musimy wpisać w odpowiednie rubryki. PIT 37 online daje się wypełnić łatwo, lekko i przyjemnie – taka formuła zaoszczędzi nasz czas oraz pozwoli uniknąć wielu niepotrzebnych nerwów. PIT 37 w 2020 roku ma obowiązek złożyć około osiemdziesięciu dwóch procent polskich podatników i podatniczek. Jest to najpopularniejsze oświadczenie podatkowe składane w naszym kraju. Rozliczenie PIT-37 dotyczy tych z nas, którzy osiągają dochody z tytułu umów o pracę, zlecenia, czy dzieła, a także emerytur, czy rent. Szczegółowe informacje o reszcie przypadków, w których składamy PIT-37 także znajdziemy w sieci. Istnieje oczywiście możliwość rozliczenia PIT 37 przez Internet i złożenia go via sieć w odpowiednim urzędzie skarbowym, bez konieczności stania w kolejkach.

Czysta przyjemność

PIT 37 Online, czy też PIT 36 przez Internet – czemu nie? Skoro możemy w ten sposób zaoszczędzić sporo czasu, pieniędzy, papieru a także uniknąć wielu prostych błędów. Warto rozpatrzyć taką możliwość, a wypełniony w ten sposób PIT 37 na pewno dotrze na czas tam, gdzie powinien się znaleźć.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx