nie. Maj 31st, 2020

PrestaShop – czy warto mieć sklep oparty o to środowisko?

PrestaShop to narzędzie umożliwiające stworzenie sklepu internetowego bez konieczności zatrudniania programisty, który nam go napisze. Jest to jednocześnie jedno z najbardziej rozbudowanych środowisk, przez co praktycznie nic nie powstrzymuje naszych kreatywnych zapędów podczas projektowania swojej strony. Co najbardziej wyróżnia Prestę pośród innych, podobnych rozwiązań i dlaczego warto jest przyjrzeć jej się bliżej? Na jak dużą swobodę pracy możemy liczyć, jeżeli zainstalujemy to darmowe środowisko e-commerce na naszej stronie i uruchomimy z jej pomocą sklep?

1. Czym jest PrestaShop?

2. Dlaczego warto oprzeć sklep o PrestaShop?

3. Gdzie szukać dodatkowych modułów i funkcjonalności?

Czym jest PrestaShop?

PrestaShop to środowisko stworzone specjalnie na potrzeby e-commerce, umożliwiające stworzenie swojego własnego sklepu internetowego bez konieczności znajomości pisania kodu i programowania. Konfiguracja opiera się głównie na zasadzie dodawania modułów obsługujących konkretne parametry, jak na przykład płatności, sposoby wysyłki, obsługa koszyka klienta i tak dalej. Większość parametrów możemy ustawiać na zasadzie drag&drop, a jedyne niezbędne elementy, jakie musimy stworzyć i dodać samodzielnie, to wszelkiego rodzaju elementy graficzne oraz tekstowe.

Dlaczego warto oprzeć sklep o PrestaShop?

Nie ulega wątpliwości, że Presta jest jednym z najpopularniejszych środowisk do tworzenia e-commerce, zarówno w Polsce jak i na świecie. Z tego powodu ilości modułów i dodatków wspomagających pracę sklepu nie da się policzyć – każdego dnia wypuszczane są nowe, lepsze funkcjonalności, które pozwalają uczynić sklep jeszcze bardziej atrakcyjnym dla klienta. W tej całej masie materiałów najpiękniejsze jest jednak to, że praktycznie nie potrzebujemy większej wiedzy w kwestiach technicznych, przez co PrestaShop jest platformą przyjazną, prostą w obsłudze i szybką do nauczenia się.

Gdzie szukać dodatkowych modułów i funkcjonalności?

Modułów do Presty możemy szukać przede wszystkim na oficjalnej stronie platformy oraz dołączonym do niej sklepie. Część dodatków jest bezpłatna, jeżeli jednak zależy nam na wysokiej jakości i wsparciu, powinniśmy raczej szukać pośród tych płatnych. Poza tym ulepszenia i dodatkowe funkcje to domena prywatnych twórców, którzy udostępniają swoje rozwiązania także na prywatnych stronach internetowych. Niezależnie od tego, co wybierzemy, powinniśmy jedynie pamiętać, aby upatrzony przez nas dodatek miał odpowiednie wsparcie techniczne, przynajmniej przez jakiś czas od zakupu.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na Ofio: reklamajola@wp.pl

1
Dodaj komentarz

avatar
20000
1 Wątki w komentarzach
0 Odpowiedzi na wątek
0 Obserwujący
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
1 Komentarz autorów
vaxxy allen Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
vaxxy allen
Gość
vaxxy allen

Tak, sklep prestashop jest bardzo dobry. Pomaga nie tylko zwiększyć sprzedaż, ale także zwiększa obecność w sieci….