9 maja 2021

Girlandy ogrodowe podbijają Polskę

Żarówka to zdecydowanie ten element, który na dobre zagościł w architekturze wnętrz. Początkowo żarówki pojawiły się w loftach i przestrzeniach utrzymanych w stylistyce industrialnej. Obecnie wykorzystywane są w zasadzie wszędzie i przy każdej okazji. Od pewnego czasu Polskę podbijają ponadto girlandy żarówkowe zwane także ogrodowymi. Przywędrowały do nas ze Stanów Zjednoczonych, gdzie są powszechnie wykorzystywane do dekorowania tarasów, parków, ogrodów itd.

Girlandy żarówkowe – co to takiego?

Girlandy składają się zawsze z trzech podstawowych elementów – przewodu, wodoodpornych oprawek i żarówek. W ten sposób powstaje efektowny sznur świetlny, który może mieć niemal dowolny kolor. Dodatkowo wybrać można moc żarówek ledowych, ich rodzaj czy barwę światła. Girlandy ogrodowe rozwiesza się często na drzewach i krzewach, ale nie gorzej prezentują się przytwierdzone do dachu tarasu bądź jego ściany. Oświetlenie tego typu zawiesić można poza tym na elementach architektury ogrodowej np. pergoli. Czasem wykorzystywane jest do dekoracji stołów. To świetne rozwiązanie wówczas, gdy w ogrodzie nie ma lamp innego rodzaju.

Nastrojowe oświetlenie na każdą okazję

Girlandy żarówkowe są odporne na opady atmosferyczne oraz wysokie i niskie temperatury. Każde gniazdko posiada zresztą swoje własne uszczelnienie, a przekrój kabla dostosowany jest do połączenia szeregowego sznura z żarówkami. Girlandy są oprócz tego bardzo łatwe w montażu i energooszczędne, za sprawą nowoczesnej technologii LED. Sprawdzają się więc doskonale podczas różnego rodzaju imprez organizowanych w plenerze – koncertów, pokazów, festynów, a nawet wesel. Wykorzystywane są w wielu ogródkach restauracyjnych i kawiarnianych, przede wszystkim latem, chociaż jest to z założenia oświetlenie całoroczne.

Girlandy świetlne pełnią dwie funkcje – dekoracyjną i stanowią jednocześnie źródło światła. Pasują świetnie do imprez organizowanych w różnym stylu. Są efektowne i funkcjonalne jednocześnie. Poza tym w sprzedaży znajdują się w szerokiej gamie wzorów i kolorów do wyboru. Każdy może więc znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Za przykład może posłużyć np. oferta jednego z najstarszych producentów girland w Polsce, którego ofertę znajdziecie tutaj: https://amled.pl/girlandy-ogrodowe

Nie tylko w ogrodzie

Omawiane girlandy to rozwiązanie idealne nie tylko do ogrodu czy na taras. Coraz częściej spotkać można je również wewnątrz budynków. W tym celu lepszym rozwiązaniem są girlandy o cienkim, elastycznym kablu i eleganckich oprawkach. Połączyć je można z różnego rodzaju żarówkami, nawet tymi z opcją zmiany kolorów LED RGB.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na Ofio: reklamajola@wp.pl
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek Kowal
Marek Kowal
1 rok temu

Uwielbiam girlandy. Dziwię się, że ten rodzaj oświetlenia dotarł tak późno do Polski, na zachodzie znane jest to od dawna 😉

CafeBizzare
CafeBizzare
1 rok temu

Mam takie w ogródku w kawiarni. To doskonały sposób na klimatyczne wieczory od wiosny po jesień. W tym roku wymieniam żarówki na bardziej fikuśne, takie retro.

4
0
Dodaj komentarzx
()
x