Co zyskasz inwestując w system zarządzania flotą samochodową?

Firmy bazujące na pracy pracowników mobilnych, prowadzące działalność spedycyjną lub transportową mają dziś do dyspozycji wiele narzędzi informatycznych, które mogą pomóc w lepszej organizacji czasu pracy, a tym samym w efektywniejszym wykorzystaniu dostępnych zasobów sprzętowych i ludzkich. Dzięki nowoczesnym systemom informatycznym zarządzanie flotą samochodową jest znacznie łatwiejsze, przez co firmy korzystające z tego typu narzędzi mogą w dość prosty sposób zwiększyć swoją konkurencyjność.

Jak działają takie systemy?

Decydując się na zakup jednego z dostępnych na rynku systemów, przedsiębiorca lub kadra menadżerska odpowiedzialna za organizację pracy w firmie otrzymuje program, który na bieżąco monitoruje wszystkie podłączone do niego pojazdy. Wcześniej każdy pojazd włączony do systemu zarządzania flotami pojazdów zostaje wyposażony w urządzenie, które odczytuje jego aktualną pozycję na mapie, a przy wyborze bardziej zaawansowanych rozwiązań technicznych, również jego podstawowe parametry eksploatacyjne, takie jak poziom zużycia paliwa, średnią prędkość, czas jazdy i wiele innych. Podstawowym elementem takich urządzeń jest moduł GPS. Dzięki niemu pozycja każdego pojazdu podłączonego do systemu odpowiedzialnego za zarządzenie flotą samochodową jest widoczna na wirtualnej mapie w czasie rzeczywistym. Oczywiście można również sięgnąć do danych historycznych i w ten sposób odtworzyć trasę przejazdu każdego firmowego auta.

Czy warto zainwestować w tego typu system?

Profesjonalne systemy z kategorii Car Fleet Management to nowoczesne narzędzia, dzięki którym można kontrolować każdego z kierowców/pracowników mobilnych w sposób zdalny, co zapewnia znacznie większą oszczędność czasu i jest bardziej efektywne. W ten sposób można monitorować czas pracy kierowców, sprawdzać efektywność wykorzystania powierzonego im sprzętu, minimalizować ryzyko kradzieży paliwa, poprawić organizację pracy, co jest niezwykle przydatne zwłaszcza w firmach spedycyjnych i transportowych. Systemowe zarządzenie flotą samochodową wpływa zatem zarówno na ograniczenie kosztów działalności, jak i lepsze wykorzystanie zasobów firmy, co w oczywisty sposób przekłada się na większe zyski z prowadzonej działalności.

Nawet jeśli prowadzisz niewielką firmę transportową, nowoczesne narzędzia informatyczne mogą pomóc w lepszym zorganizowaniu pracy, a tym samym poprawią Twoją rynkową konkurencyjność. Tego typu narzędzia wpłyną również na poprawę poziomu bezpieczeństwa pracowników i efektywniejsze wykorzystanie pojazdów, jakie im powierzyłeś. Dzięki nim proces zarządzania nawet niewielką flotą pojazdów stanie się zdecydowanie prostszy.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx