Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

30 maja 2024

MONTAŻ FILMÓW – NAS TO KRĘCI

Można użyć fragment artykułu – ważne aby po otwarciu artykuły ten tekst nie wyświetlał się 2 razy.

Dobry film to nie tylko odpowiednie ujęcia i dobrze napisane scenariusze, ale także odpowiedni montaż. Wrażenie jakie wywoła na odbiorcy film to często zasługa właśnie sprawnego montażysty.

To, czego nie widać

Dwa diametralnie różniące się od siebie charakterem filmy mogą powstać na bazie tego samego materiału źródłowego. Montaż to nie tylko sklejenie w jedną całość poszczególnych ujęć, ale to sztuka operowania obrazem tak, aby osiągnąć zamierzony efekt. Weźmy na przykład film promocyjny czy wizerunkowy. Załóżmy, że mamy już nakręcone ujęcia i brakuje tylko zmontowania całości. Wykorzystując zwolnione tempo, płynne przejścia i nastrojową muzykę możemy wywołać u odbiorcy silną emocjonalną reakcję, a to może przełożyć się na przykład na chęć zakupu produktu, który reklamujemy. Z drugiej strony – dynamiczne ujęcia, szybki montaż i krótkie cięcia, a do tego energetyczna muzyka – taka mieszanka sprawi, że pokazana firma będzie postrzegana jako prężnie prosperująca i godna zaufania.

MONTAŻ FILMÓW WARSZAWA – TECHNICZNE NOWINKI

Cyfrowy montaż pozwala na dodawanie efektów, których nie osiągniemy podczas kręcenia klipu. Liczba detali w tle, nasycenie kolorów czy poprawienie kontrastu –  to wszystko może znacząco wpłynąć na ostateczny efekt. Doświadczony montażysta dopasuje także poszczególne klipy składowe tak, aby ostatecznie gotowy film był spójny pod kątem jasności czy kontrastu. Montaż, jako element post produkcji warto powierzyć specjalistom. Posiadając odpowiedni sprzęt, wiedzę i doświadczenie są w stanie wyciągnąć z nakręconych przez nas klipów dużo więcej, niż często my sami. Nieważne, czy będzie to film z wakacji, film promocyjny czy film reklamowy – wszystko będzie wyglądać się lepiej, jeżeli będzie czuwać nad tym sprawny filmowiec.

TY DECYDUJESZ

Zlecając usługę montażu, mamy wpływ na wszystkie parametry, a także na to, jaki ostatecznie charakter ma mieć gotowa produkcja. Możemy wybrać muzykę, możemy także wybrać rodzaj stosowanych przejść i animacji. Profesjonalne firmy na przykład studio filmowe PJ Films Studio,  są w stanie zmontować gotowy filmy z dostarczonych materiałów nakręconych różnymi kamerami. Może to być smartfon, cyfrowa kamera albo na przykład sportowa kamerka GoPro. Jeśli interesuje Cię montaż filmów w Warszawie – to będzie dobry adres. Dodatkowo, firma zajmująca się całym procesem kompleksowo oznacza znaczną oszczędność czasu. Zamawiając usługę jesteśmy prowadzeni „krok po kroku” przez każdy etap produkcji filmu. Mamy wpływ na każdy element i wiemy, jaki będzie efekt końcowy.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx