Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

22 maja 2024

Kiedy sięgnąć po kwas hialuronowy?

Każdy chce długo cieszyć się młodością, natomiast skóra najszybciej ujawnia pierwsze oznaki starzenia się. Warto wówczas zadbać o odpowiednie nawilżenie, które zapobiegnie pojawianiu się zmarszczek. Od wielu lat niezwykle popularny jest kwas hialuronowy. Kiedy zacząć po niego sięgać?

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to naturalny związek, który występuje w organizmie. Wiąże wodę w naskórku i pomaga utrzymać odpowiednie nawilżenie. Dzięki tej substancji skóra zachowuje świeżość. Co więcej, jest naprężona i gładka. Kwas hialuronowy traci się z wiekiem, a jego cząsteczki znikają z upływem lat.

Tej substancji używa się do wygładzenia zmarszczek, a ponieważ jest preparatem syntetycznym, zatem ryzyko wystąpienia alergii jest mniejsze. W kosmetyce uważa się, że kwas hialuronowy jest bezpieczniejszy od botoksu, bo naturalnie występuje w ludzkim organizmie, wchłania się w przeciągu pół roku. Zabiegi na jego bazie należy powtarzać. Dzięki dobremu działaniu kwas hialuronowy dodaje się do kremów, szamponów, toników czy serum do twarzy.

Jak działa kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy ma konsystencję galaretowatej mazi, która sprawia, że skóra jest miękka w dotyku. Ta wspaniała substancja spełnia aż trzy funkcje. Po pierwsze kwas hialuronowy pełni funkcję wypełniacza pomiędzy włóknami elastyny i kolagenu. Po drugie pomaga usunąć wolne rodniki, będące niesparowanymi atomami, które przyczyniają się do powstawania chorób skóry. Po trzecie i najważniejsze ułatwiają komórkom układu odpornościowego migrację przez naskórek, gdy już spełnią swoją funkcję.

Kwas hialuronowy zaczynamy tracić już w młodości. Pierwsze ubytki można dostrzec po ukończeniu 25. roku życia. Skóra zaczyna się powoli starzeć, tracić jędrność oraz sprawia, że nawilżenie jest gorsze. Kiedyś istniało przekonanie, że o odpowiednie stężenie kwasu hialuronowego powinny dbać wyłącznie kobiety dojrzałe. Tymczasem skóra potrzebuje go dużo wcześniej! W pewnym wieku zaczynają powoli osłabiać się włókna kolagenowe w skórze, a kwasu hialuronowego jest w niej coraz mniej. Szacuje się, że około 50. roku życia w organizmie jest około 50 proc. mniej tej substancji niż w młodości. Przez to właśnie zmienia się kontur twarzy czy pogorszeniu ulega jędrność skóry.

Dlatego po 25. roku życia warto sięgać po serum z kwasem hialuronowym czy po kremy z tą substancją, aby spowolnić proces starzenia!

Postaw na dobry kosmetyk

Jeżeli chcesz długo zachować młody i piękny wygląd skóry, musisz pamiętać, że liczy się przede wszystkim zdrowy styl życia, to znaczy, że warto dbać o dobrą dietę, sen czy odstawić używki. Jeśli zależy ci na tym, by jak najdłużej cieszyć się jędrną skórą, powinieneś zadbać o to, aby często uprawiać sport oraz o odpowiednią pielęgnację cery.

Na rynku jest wiele preparatów, suplementów diety czy kosmetyków, które zawierają kwas hialuronowy. Są one pomocne i skuteczne, ale należy je regularnie stosować, aby widzieć efekty.

Poszukujesz czegoś dla siebie? Interesującą propozycją może być serum z kwasem hialuronowym Revitalift Filler, które pomoże przywrócić twarzy młodszy wygląd. W jego składzie znajdziesz dziesięciokrotnie wyższe stężenie kwasu niż w innych produktach marki L’Oréal Paris! Postaw na skuteczne nawilżanie skóry!

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx