Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

13 sierpnia 2022

Szczoteczki Soniczne, Irygatory, Pasty – Estetic-Dent-Sklep.pl

Jeśli chciałbyś/abyś należycie zadbać o swoje zęby, ponieważ szczoteczka manualna lub elektryczna nie spełniają Twoich oczekiwań, szczoteczka soniczna to rozwiązanie dla Ciebie. Właściwości szczoteczek sonicznych umożliwiają precyzyjne czyszczenie jamy ustnej nawet w przypadku osób o wrażliwych zębach lub dziąsłach. Sprawdź sam/a!

1.      Czym jest szczoteczka soniczna i jak wybrać szczoteczkę?

2.      Dostępne rodzaje szczoteczek sonicznych

3.      Jakie są różnice między szczoteczką soniczną i elektryczną?

Czym jest szczoteczka soniczna i jak wybrać szczoteczkę?

Szczoteczka soniczna to szczoteczka przeznaczona do dokładnej pielęgnacji i higieny jamy ustnej. Możliwości, jakie dają szczoteczki soniczne są nieporównywalnie większe w stosunku do szczoteczki manualnej czy też elektrycznej. Ruchy, jakie wykonują szczoteczki soniczne to ruchy pulsacyjno- wymiatające o częstotliwości nawet do 92 000 drgań na minutę. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego warto stosować szczoteczki soniczne, już wyjaśniam. Wcześniej wspomniane ruchy pulsacyjno- wymiatające umożliwiają pozbycie się zanieczyszczeń, zabrudzeń, przebarwień oraz kamienia bez uszkadzania szkliwa i płytki zęba. Niewątpliwym dodatkowym atutem są właściwości szczoteczek sonicznych, które nie pozwalają na jakiekolwiek naruszanie i uszkadzanie dziąseł. To wspaniałe rozwiązanie dla osób, które mają wrażliwe, podatne na uszkodzenia mechaniczne dziąsła. Właściwości szczoteczek sonicznych ponadto są przydatne dla osób ze skłonnością do osadzania się kamienia nazębnego oraz zanieczyszczeń. Szczoteczki soniczne to wspaniałe rozwiązanie zarówno dla dzieci oraz dorosłych, a także osób podczas leczenia ortodontycznego- aparat ortodontyczny, retainer, łuk językowy.

Dostępne rodzaje szczoteczek sonicznych

Sama mechanika ruchu, jaką posługuje się szczoteczka soniczna nie różni się między szczoteczkami. Każda z nich działa na zasadzie ruchów pulsacyjno- wymiatających. Szczoteczki soniczne mogą natomiast różnić się dodatkowymi funkcjami, jakie oferują. Tak więc niektóre rodzaje szczoteczek sonicznych są wyposażone w timer. Ta funkcja przypomina co 30 sekund, aby zacząć czyścić następną część jamy ustnej. Osoba myjąca zęby powinna podzielić jamę ustną na 4 strefy: prawy dół, lewy dół, lewa góra, prawa góra. Szczoteczka soniczna powinna także posiadać opcję wybrania trybu mycia zębów, która różni się intensywnością oraz częstotliwością wykonywanych ruchów czyszczących. Jest to szczególnie przydatne, gdy dopiero zaczynamy swoją przygodę ze szczoteczką soniczną. Właściwości szczoteczek sonicznych najczęściej pozwalają na wybieranie pomiędzy trybami: czyszczenie, masaż dziąseł i intensywne czyszczenie. Różne rodzaje szczoteczek sonicznych posiadają także dodatkowe opcje, takie jak możliwość stosowania różnych końcówek. Dzięki temu można wybrać odpowiednią miękkość/ twardość szczoteczki oraz jej główne przeznaczenie. Ważne, aby Twoja szczoteczka soniczna miała wytrzymałą baterię. Jest to szczególnie ważne, gdy szczoteczki używasz razem ze swoim partnerem (oczywiście stosując oddzielne końcówki).

Jakie są różnice między szczoteczką soniczną i elektryczną?

Szczoteczki elektryczne działają w głównej mierze na zasadzie ruchów obrotowych. Jest to nieco bardziej inwazyjna metoda elektrycznego mycia zębów, ponieważ może powodować drobne uszkodzenia dziąseł, co jest wykluczone w przypadku szczoteczki sonicznej. Wybierając szczoteczki soniczne, postaw na sprawdzony sklep stomatologiczny, w którym poza szczoteczką, możesz od razu wybrać końcówki zamienne do Twojej szczoteczki lub też specjalistyczną pastę do Twoich zębów.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx