Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

23 maja 2024

NordVPN – czym jest i dlaczego warto?

Na pewno spotkałeś się z nazwą VPN, ale czy rozumiesz w jaki sposób tak naprawdę Virtual Private Network działa? Dlaczego stosowanie tego połączenia zyskało taką popularność? Czy jest bezpieczny? Postaram się Tobie odpowiedzieć na te wszystkie pytania.

Czym jest VPN?

Możemy go porównać do tunelu, dzięki któremu przesyła się dane za pośrednictwem sieci internetu. Inaczej mówiąc jest to sieć wirtualna i prywatna, w której połączenie jest szyfrowane. Dane Twoje stają się bezpieczne, a Ty jesteś anonimowy. Bardzo często przeglądając internet, chcielibyśmy pozostać anonimowi, nie zostawiać za sobą zbędnych śladów, ponieważ cenimy swoją prywatność. Do takiego działania jest nam potrzebny właśnie VPN. Obawiając się o swoją prywatność, połączenie VPN sprawia, że zmniejsza się ryzyko zostania ofiarą, a Ty bezpieczniej możesz poruszać się w Internecie.

Jak działa VPN?

Jeśli korzystasz z internetu to cała Twoja aktywność w sieci przechodzi przez serwer Twojego dostawcy. Posiadając odpowiednie umiejętności i narzędzia, każda osoba może odczytać te dane, które po sobie zostawiasz. Osoba niepożądana może się dowiedzieć o kontaktach z naszego życia prywatnego lub o naszych podróżach czy finansach. VPN pozwala ukryć aktywność w internecie, a inni użytkownicy mogą jedynie zobaczyć, że korzystamy z internetu.

Nie potrzebujemy tutaj ogromnej i specjalistycznej wiedzy, aby korzystać z takiego rozwiązania. Jednym z łatwych w obsłudze programów jest NordVPN Test, dzięki któremu możemy zadbać o naszą anonimowość w internecie. Na co zwrócić uwagę przy wyborze VPN?

 • limit transferu,
 • ile urządzeń może się łączyć w jednym momencie,
 • w jaki sposób są przechowywane dane.

Stosowanie sieci VPN to praktycznie same zalety. Jedną z nich jest bezpiecznie, a przede wszystkim wygodne korzystanie z internetu. Bardzo często firmy decydują się na korzystanie z tego rozwiązania, ponieważ bardzo się przydaje podczas dokonywania operacji finansowych, aby czuć się bezpieczniej. Jakie są więc dokładne zalety korzystania z VPN?

 • bezpieczeństwo podczas wykonywania przelewów,
 • prywatność przeglądania internetu,
 • wygoda i komfort pracy,
 • ominięcie blokady regionalnej

Schemat działania z VPN bez połączenia szyfrowanego

Przedstawie teraz Tobie schemat, aby w lepszy sposób rozjaśnić jak działa to połączenie. Pozwoli to, Tobie zrozumieć czym jest połączenie VPN i jakie znaczenie ma w naszym przeglądaniu sieci.

Przykład bez użycia VPN

1. Podczas codziennego przeglądania internetu wchodzisz na swoją ulubioną stronę internetową
2. Komputer, który obsługujesz łączy się z serwerem Twojej ulubionej strony
3. Serwer strony otrzymuje od Twojego komputera zapytanie o przesłanie mu zawartości. Używa się do tego Twojego adresu IP

Przykład przy użyciu NordVPN Test

1. Twój komputer łączy się z serwerem VPN, dzięki zaszyfrowanemu i zabezpieczonemu połączeniu
2. Połączenie przez VPN odwiedza stronę, której szukasz
3. Szczegóły są zapamiętane tak jak wcześniej, ale tutaj w oparciu o IP serwera VPN
4. Strona nadal zbiera dane i informacje, ale nie będzie mogła ich powiązać z Twoją osobą.

Teraz już widzisz znaczącą różnice jakie ślady zostawiamy w sieci. Korzystanie z VPN pozwoli Tobie w znaczny sposób zwiększyć swoje bezpieczeństwo i prywatność w Internecie, a NordVPN Test jednoznacznie pokazał, że jest to jedna z najlepszych ofert na rynku.

Jak wybrać odpowiedni VPN?

W sieci istnieje dużo programów, które są lepsze i gorsze w dbaniu o swoją prywatność i bezpieczeństwo. Szukając najlepszego warto poświęcić chwile i zobaczyć jakie ma zalety i wady. NordVPN Test ma niewątpliwie pozytywne cechy, ponieważ posiada dostęp do ponad 5700 serwerów w 60 krajach. Jeśli zależy Ci na prędkości i szyfrowaniu to zdecydowanie on Ci w tym pomoże. Jakie funkcje bezpieczeństwa posiada?

 • wyłącznik awaryjny
 • ochrona przed wyciekiem DNS
 • brak logów
 • podwójne szyfrowanie
 • maskowane serwery
 • obsługa P2P

Jeśli często oglądasz seriale to potrafi on również obejść blokady geograficzne. Działa on na systemach operacyjnych, ale może też być używany jako rozszerzenie przeglądarki lub jako aplikacja na telefon komórkowy.

Czy VPN jest bezpieczny?

Zdecydowanie Tak! Jeśli chcesz zwiększyć swoją prywatność i bezpieczeństwo w sieci, warto znaleźć najlepszy VPN dostosowany do Twoich potrzeb i wymagań. Każdego dnia przeglądamy internet, dokonujemy zakupów bez wychodzenia z domu czy po prostu przelewamy pieniądze. Są to dane wrażliwe i bardzo dla nas ważne, więc dbajmy o nie, ponieważ to od nas samych zależy ich prywatność.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx