Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

23 maja 2024

Tworzenie stron internetowych – jak wybrać idealnego wykonawcę?

Prowadzisz firmę usługową lub handlową i szukasz sprawdzonego sposobu, aby rozszerzyć bazę Klientów, dotrzeć ze swoją ofertą do nowych osób oraz budować świadomość marki? Wykorzystaj ogromny potencjał Internetu – obecnie w profesjonalne strony internetowe warto zainwestować nawet wtedy, gdy swój biznes prowadzi się wyłącznie na rynku lokalnym. Przejrzysta witryna, która dobrze wyświetla się na komputerach, tabletach i smartfonach, to doskonała wizytówka dla każdej firmy. Tworzenie stron internetowych warto powierzyć profesjonalistom. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, aby wybrać najlepszego wykonawcę.

Projektowanie stron www – sprawdź doświadczenie wykonawcy

Projektowaniem stron zajmują się liczne firmy z branży IT, agencje interaktywne i reklamowe, studia graficzne czy serwisy komputerowe. Dla niektórych firm tworzenie stron www stanowi usługę podstawową. Inne skupiają się np. na outsourcingu IT, naprawie sprzętu komputerowego (PC, laptopy, monitory itp.), przygotowywaniu i druku materiałów reklamowych czy prowadzeniu kampanii promocyjnych w sieci, a projekty i wdrażanie witryn stanowi jedną z usług dodatkowych.

Podczas porównywania ofert różnych wykonawców, sprawdź ich doświadczenie w branży. Na firmowych stronach najczęściej można znaleźć zakładki, w których prezentowane są wcześniejsze realizacje danego usługodawcy. Warto dokładnie prześledzić, dla jakich firm pracował dany projektant, jaki zakres prac wykonywał i jak prezentuje się przygotowana witryna w rzeczywistości. Często wystarczy wejść na gotową już stronę, przyjrzeć się jej szacie graficznej, dopasowaniu poszczególnych elementów do branży i ogólnej identyfikacji wizualnej marki, sprawdzić rozkład oraz wyeksponowanie informacji. To pozwoli ocenić efekt pracy i funkcjonalność witryny. Na tej podstawie bardzo często można odrzucić agencje oferujące projektowanie stron internetowych, które nie przykładają się do szczegółów, oddają niestarannie wykonane i wtórne projekty.

Strony www – zaufaj referencjom

Bardzo cenne są referencji wystawione przez wcześniejszych Klientów. Tworzenie stron internetowych to usługa, na którą istnieje duży popyt na współczesnym rynku, dlatego konkurencja jest tutaj ogromna. Większość wykonawców umieszcza nie tylko swoje dotychczasowe realizacje, ale także referencje wystawione przez zleceniodawców. Takie opinie wiele mówią nie tylko o końcowym efekcie prac, ale także o samej współpracy. Terminowość, rzetelność, skupienie się na poznaniu potrzeb zlecającego, dobry kontakt i fachowe doradztwo są równie ważne, co umiejętności techniczne. Takie detale sprawiają bowiem, że zlecone tworzenie stron www przebiega w przyjaznej atmosferze, komunikacja pomiędzy Klientem, a wykonawcą utrzymuje się na wysokim poziomie, całe przedsięwzięcie jest sprawnie ukończone.

Tworzenie stron internetowych – poszukaj wykonawcy w swojej okolicy

Większość agencji interaktywnych i reklamowych działa na rynku ogólnopolskim. Tworzenie stron www z powodzeniem można bowiem zlecić firmom, którą swoją stałą siedzibą mają w dowolnym miejscu. Szczegóły projektu zawsze można ustalać telefonicznie, a wytyczne przesyłać online. Wykonawcy z powodzeniem można jednak poszukać również wśród firm ze swojej okolicy. Takie rozwiązanie sprawdzi się przede wszystkim wtedy, gdy podczas przygotowywania projektu strony www przydatna będzie znajomość specyfiki lokalnego rynku. Jest ono idealne także przy bardziej złożonych projektach (np. dla sklepów internetowych), gdy Klient chce na bieżąco omawiać postępy prac osobiście z przedstawicielem agencji tworzącej stronę.

Twoim głównym terenem działania jest Kraków lub jego okolice? Specjalną ofertę dla firm z województwa małopolskiego przygotowała agencja ENITEO (eniteo.pl/strony-internetowe-krakow-projektowanie-tworzenie-strony-www). Jej siedziba zlokalizowana jest w Mszanie Dolnej (około 60 km od Krakowa), dlatego firma obsługuje wielu Klientów z Małopolski. Można tutaj zamówić tworzenie stron internetowych w oparciu o gotowy szablon lub indywidualny projekt. Klienci mogą umówić się na spotkanie z przedstawicielem ENITEO, omówić swoje oczekiwania dotyczące projektowanej witryny, sprawdzić postępy prac. Pracownik agencji może także dojechać do siedziby zlecającego w Krakowie lub okolicach i np. wykonać zdjęcia biura czy produktów na potrzeby przygotowywanego projektu.

Strony internetowe z systemem zarządzania treścią

Podczas porównywania ofert potencjalnych wykonawców, warto dowiedzieć się, czy projektowane strony internetowe będą posiadać system zarządzania treścią. CMS ułatwia samodzielne zarządzanie witryną, aktualizację treści i zdjęć. Pozwala on na intuicyjne zamieszczanie aktualności z życia firmy, uzupełnianie oferty, informowanie Internautów o aktualnych promocjach. Brak systemu CMS oznacza, że do wykonania najdrobniejszej zmiany na stronie potrzebna byłaby znajomość języka HTML.

Projektowanie stron www – dodatkowe usługi

Wiele agencji, oferujących projektowanie stron www, zapewnia domenę i hosting. W ten sposób nie trzeba poszukiwać tych usług samodzielnie. Na jednej fakturze otrzymamy podliczenie wykonania, wdrożenia i utrzymania projektu. Dobrze, gdy przygotowana witryna będzie posiadać już podpięte narzędzie Google Analytics. Często agencje w promocyjnej cenie polecają swoim Klientom również usługi pozycjonowania, prowadzenia kampanii linków sponsorowanych (Google Ads) oraz reklamę w Social Mediach (np. na Facebooku).

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx