Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

23 maja 2024

Kosmetyki do pielęgnacji brody dla brodaczy w różnym wieku

Broda – atrybut mężczyzny – wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Właściwie zadbana stanowi jego atut i wizytówkę. Należy pamiętać, że są różne rodzaje brody i zależnie od nich trzeba wybrać właściwy produkt kosmetyczny do nich przeznaczony. Czym się kierować w doborze kosmetyku odwiedzając stacjonarny lub internetowy sklep dla brodaczy?

Podstawowe wyposażenie kosmetyczki brodacza

Zaopatrując się w kosmetyki do pielęgnacji brody trzeba wziąć pod uwagę rodzaj brody (młodzieńcza czy dojrzała), jej długość (krótka, średnia czy długa), typ skóry (normalna, wrażliwa, ze skłonnością do podrażnień) oraz wiek mężczyzny (inne dla nastolatków, a inne dla dorosłych mężczyzn). Jest jednak kilka podstawowych produktów, które powinny znaleźć się dla każdego brodacza. Polecane są takie środki jak kosmetyki o działaniu:

  • nawilżającym, które sprawiają, że włosy wyglądają zdrowo i świeżo;
  • odżywiającym, które regenerują zniszczone włosy;
  • zmiękczającym, które pomagają układać brodę nawet z bardo twardym włosem.

Dostępne są na rynku różnego rodzaju kremy, pianki, pomady, żele, szampony, balsamy, odżywki czy mydła. Dzięki takiemu zestawowi podstawowemu dbanie o brodę i jej wygląd jest bardzo proste. Dostępna jest szeroka gama kosmetyków zawierające składniki naturalne, z wyciągami z roślin, które są bezpieczne dla użytkownika oraz przyjazne środowisku.

Kosmetyki do brody można także podzielić na preparaty oczyszczające, modelujące, ułatwiające rozczesywanie czy też stymulujące wzrost. Ich dobór zależy od wspomnianych czynników oraz oczekiwanych efektów.

Kosmetyki do pielęgnacji brody krótkiej i długiej

Kosmetyki do pielęgnacji brody różnią się nieco w zależności od jej typu oraz rodzaju włosa. Krótkie, często podcinane czy podgalane powinny być pielęgnowane nie tylko właściwym mydłem czy szamponem, ale także odżywkami, balsamami i kremami, które – w zależności od spodziewanych rezultatów – przyspieszają lub spowalniają ich wzrost.

Osoby posiadające długą brodę często zastanawiają się jak ujarzmić niesforne włosy. Dla nich dedykowane są pianki, żele, pomady i kleje, które wspomagają ułożenie odpowiedniej fryzury. Dostępne są także środki nabłyszczające włosy, które nadają im zdrowy wygląd. Posiadające odpowiednio skomponowane składniki zapewniają właściwe odżywienie i wzmocnienie brody.

Jakie kosmetyki wybrać do pielęgnacji brody zależnie od wieku?

Wybierając kosmetyki do brody trzeba wziąć pod uwagę także aspekt czasowy. Innej pielęgnacji wymaga bowiem skóra młodego mężczyzny, który dopiero rozpoczyna zapuszczanie brody, zaś jeszcze innej dojrzałego brodacza, który swój atrybut „hoduje” od wielu lat. Dla osób wchodzących w wiek dorosły polecane są przede wszystkim szampony, żele i mydła do skóry wrażliwej. Szczególnie w przypadku skłonności do podrażnień czy alergii warto wybrać odpowiednie środki działające antyseptycznie.

Każdy mężczyzna powinien przetestować i samodzielnie dobrać odpowiednie dla siebie kosmetyki do pielęgnacji brody. Można również skorzystać z doświadczenia kolegów czy też osób prowadzących sklep z kosmetykami do brody.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx