Klamka z szyldem wciąż popularna

W ostatnich latach najmodniejsze są wnętrza minimalistyczne, w których unika się zbędnych detali i nadmiaru dekoracji. Taki trend wymusza na właścicielach mieszkań i innych nieruchomości stosowanie umiaru, jednak nawet w minimalistycznych aranżacjach wciąż popularne są klamki z szyldem. Czym jest klamka z szyldem? Dlaczego warto ją wybrać?

1. Klamka z szyldem – co ją charakteryzuje?

2. Dlaczego warto wybrać klamkę z szyldem?

Klamka z szyldem to wbrew pozorom dobrze znane i popularne rozwiązanie. Choć nazwa elementu dla wielu osób brzmi obco, tego typu klamki montuje się w domach i mieszkaniach od lat, a ich zastosowanie wykracza poza nieruchomości prywatne. Klamki z szyldem często zakłada się również w wielu obiektach użyteczności publicznej oraz w lokalach usługowych. Sprawdź, dlaczego takie rozwiązanie cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.

Klamka z szyldem – co ją charakteryzuje?

Klamka z szyldem to nic innego jak zwykła klamka, którą uzupełnia dodatkowa osłona na zamek. Mianem szyldu określa się element, który przytwierdza się do skrzydła drzwiowego i łączy z rękojeścią klamki za pomocą trzpienia. Szyld wpływa pozytywnie na estetykę drzwi i osłania wkładkę zamka. Przez lata klamki z szyldem były wręcz dziełami sztuki, co widać w starych kamienicach i pałacach, w których szyldy tworzą misterne głowy zwierząt lub ornamenty.

Szyld montuje się za pomocą śrub bezpośrednio do skrzydła drzwiowego, dlatego podczas jego wybierania powinno się zwrócić uwagę na to, jaki rodzaj szyldu pasuje do danych drzwi. Do wyboru ma się standardowe szyldy podłużne oraz szyldy krótkie, nazywane rozetami. Pierwszy typ jest stosowany w drzwiach, które zamyka się na klucz. Rozety są natomiast wybierane jako wykończenie do skrzydeł drzwiowych, w których zamykanie na klucz jest zbędne.

Dlaczego warto wybrać klamkę z szyldem?

Wybór klamki z szyldem jest dobrym rozwiązaniem bez względu na to, jaką aranżację pomieszczenia chce się wykonać. Szyld uzupełnia skrzydło o estetyczne wykończenie wokół klamki, podkreślając jednocześnie charakter wnętrza. Szyldy są dostępne w wielu kolorach i są wykonywane z różnych materiałów, dlatego bez trudu dopasowuje się je zarówno do barwy drzwi, jak i detali, które znajdą się w pomieszczeniu.

Klamka z szyldem jest polecana ze względu na zabezpieczanie zamka w drzwiach przed zabrudzeniem lub uszkodzeniem. Wkładka jest chroniona przed negatywnym wpływem wilgoci, kurzu i innych czynników. Dodatkowo szyld utrudnia działania złodziejom, osłaniając zamek i utrudniając jego otwieranie bez używania pasującego klucza.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx