Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 maja 2024

Ogrody wertykalne – modny pomysł na dekorację w hotelu

Aranżację hotelu należy zaprojektować w najdrobniejszych szczegółach. Jest to przestrzeń publiczna, która wymaga dostosowania się do obowiązujących norm bezpieczeństwa. Powierzchnie muszą być idealnie higieniczne i łatwe do utrzymania w czystości. Jednocześnie branża turystyczno-wypoczynkowa rządzi się własnymi prawami – obiekty muszą stworzyć swój unikalny klimat, który będzie przyciągał gości. Ciekawym pomysłem na modną dekorację są ogrody wertykalne. Pozwalają w łatwy sposób wprowadzić do wnętrz naturę i stworzyć przestrzeń, która stanie się swoistą oazą spokoju. Podpowiadamy, jak wykorzystać zielone ściany podczas urządzenia obiektów hotelowych.

Idealna aranżacja w hotelu – jak ją stworzyć?

Podczas projektowania wnętrz hotelowych należy w misterny sposób połączyć funkcjonalność i komfort wyposażenia pokoi z oryginalną stylistyką, która pozwoli stworzyć oryginalny klimat obiektu. W hotelach zatrzymują się zarówno turyści, jak i osoby podróżujące w celach biznesowych czy naukowych. Ci pierwsi planują spędzanie urlopu w atrakcyjnych turystycznie zakątkach – chcą zwiedzać ciekawe miejsca, odpoczywać i doskonale się bawić. Często noclegi rezerwowane są także przez ludzi, którzy przyjeżdżają do danego miasta na weekend, aby poznać jego zabytki i atrakcje. Kolejną grupę stanowią wyjeżdżający na konferencje, sympozja lub seminaria naukowe, branżowe targi wystawiennicze, rozmowy handlowe i biznesowe.

Podczas aranżacji hotelowych wnętrz warto zadbać o kompromis, aby oferta dobrze wpisywała się w potrzeby różnych grup docelowych. Pokoje powinny zapewniać komfortowe wyposażenie, które umożliwi wypoczynek w komfortowych wnętrzach. Jednocześnie ważne jest stworzenie warunków, które będą sprzyjały spokojnej pracy (dostęp do bezprzewodowego Internetu w pokojach, zadbanie o akustykę wnętrz, wygodne biurka i oświetlenie).

O klimacie hotelu przesądzają jednak nie tylko pokoje, ale także pozostałe przestrzenie. Strefa Spa&Wellness, hol i recepcja, restauracja, bar dla gości, sala konferencyjna powinny być spójne i wpisywać się stylistycznie w cały projekt, być wizytówką obiektu.

Ogród wertykalny – dlaczego warto wprowadzić zieleń do aranżacji hotelu?

Rosnąca świadomość ekologiczna i chęć powrotu do obcowania z naturą sprawiają, że w obiektach komercyjnych coraz częściej wykorzystuje się dekoracje roślinne. Prawdziwym hitem stały się ogrody wertykalne. Wypromował je botanik i projektant zieleni Patrick Blanc, który już w latach 80. XX wieku tworzył efektowne pionowe ogrody w Paryżu, Mediolanie, Berlinie i Londynie. Jego projekty trafiały zarówno na elewacje budynków, jak i do wnętrz. Szybko stawały się one atrakcją turystyczną przyciągającą prawdziwe tłumy.

Pięknie zaprojektowany ogród wertykalny w hotelu to doskonały sposób, aby zaprosić rośliny do nowoczesnego budynku. Zieleń nadaje pomieszczeniom bardziej przytulny charakter, doskonale równoważy surowe wnętrza w minimalistycznym klimacie, które obecnie często są wykorzystywane przez architektów i dekoratorów. Stylowe zielone ściany do hotelu można zamówić na przykład tutaj: www.4naturesystem.com/pl. Firma 4Nature System projektuje pionowe ogrody na wymiar dopasowane do indywidualnych potrzeb. Automatyczne nawadnianie i inteligentne sterowanie ułatwi hotelowej obsłudze pielęgnację zieleni, a projekt oświetlenia pomoże jeszcze lepiej wyeksponować starannie dobrane gatunki roślin.

Warto rozważyć ten pomysł, ponieważ rośliny:

• poprawiają samopoczucie osób przebywających w zamkniętym pomieszczeniu. Naukowcy udowodnili, że działają one uspokajająco, sprawiają, że człowiek relaksuje się, polepsza się jego koncentracja. Zielona ściana w hotelu może więc sprawić, że nowocześnie urządzony obiekt nabierze przytulności, będzie wydawał się gościom bardziej naturalny i przyjazny,

• pomagają utrzymać optymalną wilgotność powietrza – cecha ta doskonale sprawdzi się w klimatyzowanych wnętrzach hotelowych, gdzie powietrze jest przesuszone,

• filtrują powietrze – oczyszczają je z lotnych związków organicznych (m.in. z formaldehydów).

Zielona ściana z roślin – monumentalna dekoracja hotelowej recepcji

Monumentalne pasy stworzone z pięknych roślin to doskonała dekoracja do najbardziej reprezentacyjnych miejsc w hotelu. Zielona ściana z roślin, zaprojektowana w holu obiektu, to doskonały sposób, aby podkreślić unikalny charakter wnętrza. Oryginalne pionowe ogrody stworzone przy wejściu sprawią, że osoby wchodzące do hotelu tuż po przekroczeniu drzwi poczują, że przekraczają pewną granicę. Rozwiązanie to sprawdzi się zwłaszcza w przypadku budynków usytuowanych w centrum miast, gdzie tereny zielone drastycznie się kurczą zastępowane przez ulice, chodniki, nowoczesne biurowce i inną gęstą zabudowę. W ten sposób goście przekraczający próg hotelu zostaną niejako przywitani przez naturę. Takie rozwiązanie tworzy unikalny klimat miejsca, sprawia, że obiekt będzie odbierany jako swoista oaza spokoju, gdzie można odetchnąć od zanieczyszczonego miejskiego powietrza, hałasu, ruchu i ciągłego pośpiechu.

Zielone ściany mogą stać się doskonałym tłem dla recepcji, w której goście rezerwują pokój, oczekują na klucze i dopełniają wszelkich formalności związanych z zameldowaniem.

Pionowe ogrody w stresie Spa&Wellness

Kolejnym miejscem, w którym warto rozważyć zaprojektowanie zieleni, jest strefa Spa&Wellness. Przygotowuje się ją z myślą o relaksie i wypoczynku, dlatego ważne jest, aby pozwalała gościom poczuć komfort, odprężyć się, korzystać z zabiegów upiększających. Zwykle obejmuje ona gabinety masażu, salon kosmetyczny (oferujący nowoczesne zabiegi Spa na twarz i ciało), saunę, siłownię i basen. Pionowe ogrody doskonale wpiszą się w charakter takiej strefy. Sprawią, że nawet krótki weekend w hotelu będzie kojarzył się gościom z luksusowym turnusem wypoczynkowym lub egzotycznymi wakacjami.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx