Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 maja 2024

Darmowe narzędzia dla grafika

Tworzenie grafik, to jeden z istotnych elementów promowania własnej firmy. W przestrzeni internetowej można znaleźć szereg narzędzi, które znacznie ułatwiają proces projektowania prostych grafik nawet osobom, które nie mają z tą dziedziną na co dzień wiele wspólnego.

Tworzenie grafik, to jeden z istotnych elementów promowania własnej firmy. W przestrzeni internetowej można znaleźć szereg narzędzi, które znacznie ułatwiają proces projektowania prostych grafik nawet osobom, które nie mają z tą dziedziną na co dzień wiele wspólnego. Część z tych narzędzi to programy płatne, z kolei z innych można korzystać zupełnie za darmo. Które z nich wziąć uwagę przy samodzielnym projektowaniu grafik na kampanie reklamowe, takich jak na przykład bannery AdWords?

Do czego potrzebne będą grafiki?

Grafiki używane są w celach promocyjnych bardzo często. Są one na przykład nieodłącznym elementem kampanii Google AdWords. Bannery AdWords przygotować trzeba w różnych rozmiarach, tak by odpowiadały formatom przestrzeni reklamowych udostępnianych przez strony i portale, na których będą się wyświetlać. Bez odpowiednich grafik trudno wyobrazić sobie również prowadzenie kampanii w mediach społecznościowych. Posty na Facebooku bez grafiki będą po prostu nieatrakcyjne i będą miały o wiele mniejszy zasięg. Konto na Instagramie w ogóle by nie mogło funkcjonować bez grafik. Jak widać już po tym krótkim wprowadzeniu, zestaw grafik to element niezbędny do tego, by przeprowadzić kampanie reklamowe.

Jak tworzyć grafiki przy niskim budżecie?

Koszt zakupu profesjonalnych pakietów dla grafików, które oferują szereg różnorodnych funkcji obróbki zdjęć czy grafik jest stosunkowo wysoki. Nie każdy, zwłaszcza jeżeli dopiero startuje z prowadzeniem firmy, ma na to wystarczający budżet. Proste grafiki można próbować tworzyć samodzielnie. Pomocne mogą okazać się w tym darmowe programy graficzne, które można znaleźć w sieci.

Jakie są darmowe narzędzia graficzne?

Darmowych programów graficznych można w sieci znaleźć całkiem sporo. Jednym z najbardziej popularnych jest Canva, która umożliwia składanie prostych grafik nawet osobom, które wcześniej z takim procesem nie miały nic wspólnego. Intuicyjny interfejs jest przyjazny dla użytkownika. Narzędzie to jest uniwersalne, można w nim zrobić zarówno prezentację, jak i rozmaite grafiki. Gdy ktoś potrzebuje zrobić kolaż ze zdjęć, na przykład na potrzeby mediów społecznościowych, to doskonałą propozycją będzie Photovisi. Program ten umożliwia również dodanie tekstów do zdjęć. Omawiając darmowe narzędzia graficzne, warto wyróżnić także Social Image Resizer Tool, który podpowie, jaki wymiar mają mieć grafiki do zamieszczenia w mediach społecznościowych.

Gdzie można zamówić grafiki?

Jeżeli ktoś nie czuje się na siłach, aby na własną rękę przygotować zestaw grafik, który będzie potrzebny do tego, by w sieci przeprowadzić profesjonalną kampanię marketingową, to powinien sięgnąć po sprawdzone rozwiązanie, jakim jest zakupienie kompletu grafik od sklep.brandactive.pl. Na stronie sklepu można zamówić zestaw grafik niezbędnych zarówno w kampaniach w mediach społecznościowych, jak i przy kampaniach Google AdWords. Dostępne są także projekty ulotek oraz możliwość stworzenia logo. Intuicyjny koszyk sprawia, że zakupy w sklepie są proste, a przy tym bezpieczne, dzięki temu, że zostały zastosowane wysokiej klasy systemy zabezpieczające.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx