Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

23 maja 2024

Czym zabezpieczać paczki z elektroniką i akcesoriami przed wysyłką? Praktyczne porady na temat optymalnego pakowania

Pakowanie paczek to prawdziwa sztuka, która wymaga wprawy oraz zastosowania odpowiednich narzędzi i materiałów, które powinny być właściwie dobrane, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo oraz estetyczny wygląd przesyłki. Czym zatem pakować, aby mieć pewność, że zawartość dotrze w stanie nienaruszonym? Jeśli szukacie odpowiedzi na to pytanie, zapraszamy do dalszej lektury.

Pudełka, kartony i folie – główna warstwa ochronna na każdą paczkę

Aby elektronika oraz akcesoria tego typu były w pełni bezpieczne, należy pakować je w trwały materiał, który ochroni przed wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi. W transporcie może wydarzyć się wiele nieprzewidzianych sytuacji. Dlatego też lepiej z góry zadbać o to, żeby paczki były odporne na zgniecenia, porysowania i otarcia, a także na szkodliwy wpływ warunków zewnętrznych, na przykład zmiany temperaturowe oraz wilgoć.

To szczególnie ważne dla drukarek, urządzeń wielofunkcyjnych, dobieranych do nich baterii, a także wszelkiego rodzaju przewodów. Jeśli kupujemy takie produkty u renomowanych producentów, w sprawdzonych miejscach, np. AkcesoriaMarket.pl, inwestujemy w jakość i funkcjonalność. Zależy nam zatem, aby wysyłane do nas produkty, ale i te, które wybieramy na podarunek dla kogoś, dotarły do adresata w nienaruszonym stanie.

Wśród powszechnie stosowanych materiałów do pakowania warto wymienić:

  • kartony i pudełka (klapowe, fasonowe, teleskopowe),
  • folię bąbelkową,
  • folię stretch.

Każdy z produktów ma nieco inną specyfikę i sprawdza się do pakowania różnych przedmiotów o różnych kształtach i gabarytach. Kartony i pudełka to najtańsze rozwiązanie. Można z ich pomocą zabezpieczyć większe ilości przedmiotów. Chronią przed uszkodzeniami mechanicznymi i są niezmiernie proste w transporcie. Dla optymalnego zabezpieczenia zawartości, do pudełek można dodatkowo wprowadzić wypełniacze, które ochronią przed wstrząsami nawet najbardziej delikatną przesyłkę. Można wybierać pomiędzy folią bąbelkową, skropakiem oraz matami i poduszkami powietrznymi.

Folia bąbelkowa zabezpiecza przed wilgocią oraz tworzy swego rodzaju poduszkę powietrzną wokół przesyłanych produktów. Z kolei folia stretch przede wszystkim minimalizuje ryzyko porysowania przewożonych przedmiotów. Dodatkowo chroni przed szkodliwym wpływem wilgoci.

W zależności od potrzeb można zatem wybrać inny materiał zabezpieczający paczkę na czas transportu.

Dodatkowe zabezpieczenia – taśmy do paczek

Oprócz materiałów chroniących całą powierzchnię przesyłki, często przydaje się także dodatkowe wzmocnienie opakowania, aby nie otwarło się w trakcie transportu. Można do tego użyć:

  • sznurka lub linki,
  • taśmy pakowej,
  • taśmy polipropylenowej.

Przez wiele lat sznurki były powszechnie stosowane do zabezpieczania wszelkich przesyłek. Skutecznie przytrzymują opakowanie, chroniąc przed jego otwarciem. Niestety nie są w pełni odporne na rozciąganie, co często prowadzi do pęknięć. Z tego powodu coraz chętniej okleja się paczki taśmą pakową.

Istnieją trzy główne rodzaje tego produktu. Możemy kupić taśmy akrylowe, z klejem na bazie kauczuku syntetycznego (hot melt) lub kauczuku naturalnego (solvent). Jeśli wybierzemy produkt wykonany na folii BOPP, możemy liczyć na dużą wytrzymałość i odporność na rozciąganie.

W zależności od użytego kleju, taśma nadaje się do zastosowania w różnych warunkach. Najtrwalszy jest kauczuk naturalny, odporny na zmiany temperatury oraz działanie wilgoci. Dzięki temu, zawartość paczek jest zawsze optymalnie zabezpieczona.

Oprócz taśm pakowych, zwłaszcza w przemyśle, stosuje się taśmy polipropylenowe. Zastępują one tradycyjne sznurki. Szczególnie odporny polipropylen nadaje się do bandowania pojedynczych paczek oraz stabilizacji większej ich ilości na paletach. Taśmy zakłada się z pomocą automatów, półautomatów lub ręcznych urządzeń do taśmowania.

Produkt jest w pełni odporny na rozciąganie oraz warunki atmosferyczne. Nie szkodzi mu wilgoć ani zmiany temperatury. Dzięki temu, jest znacznie praktyczniejszy niż taśmy stalowe, które pokrywają się rdzą, osadzającą się następnie na powierzchni paczki.

Sztuka pakowania – optymalne zabezpieczenie każdego ładunku

Zastosowanie właściwych materiałów do pakowania sprawia, że każda paczka jest odpowiednio przygotowana do transportu, nawet na dalsze odległości. Używanie sprawdzonych produktów, pochodzących od renomowanych wytwórców, daje pewność jakości oraz gwarancję trwałości i wytrzymałości wszystkich produktów do pakowania.

Dbajmy o jakość, szukajmy odpowiednich rozwiązań, dopasowanych do potrzeb konkretnego ładunku, a dzięki temu każda paczka będzie zawsze wyglądać estetycznie oraz dotrze do adresata w optymalnej, nienaruszonej formie.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx