Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

23 maja 2024

Ładny czy wygodny? Jaki materac zapewni komfortowy sen.

Estetyka jest bardzo ważna w codziennym życiu, ale czy należy nią się kierować w każdej kwestii? Czy wybierając materac należy patrzeć najpierw na jego wygląd, a dopiero później na wygodę i funkcjonalność? W przypadku materacy priorytetową sprawą powinna być wygoda i komfort, zapewniający zdrowy, relaksujący sen. W łóżku spędzamy ponad 1/3 życia, więc warto zadbać, aby ten czas nie był przyczyną chorób czy bóli kręgosłupa. Oczywiście wygląd też jest ważny, kupując dobry materac, można z łatwością połączyć te dwie cechy.

Czym się kierować wybierając idealny materac?

Nie można jednoznacznie powiedzieć, że jeden typ materaca jest najlepszy i będzie odpowiedni dla każdej osoby. Każdy ma inne potrzeby, które trzeba uwzględnić wybierając materac. Wybór materaca należy zacząć od ustalenia rozmiarów. Trzeba wymierzyć łózko i do niego dopasować materac. Materac musi być dopasowany do potrzeb użytkownika oraz wielkości sypialni. Należy go dopasować przede wszystkim do wzrostu i wagi. Przyjmuje się, że materac jednoosobowy powinien mieć co najmniej 80 cm szerokości, ale im szerszy, tym lepiej. Materace 120×200są najbardziej optymalne, zapewnią wygodę w trakcie nocy. Materac dwuosobowy powinien mieć co najmniej 160 cm, ale najlepszy wymiar to 200 cm. Do łózek dwuosobowych w sypialnie w niedużym bloku wybierane są najczęściej materace 160×200. Aby sprawdzić, czy materac jest wygodny, najlepiej go przetestować. W sklepach stacjonarnych istnieje możliwość położenia się na różnych modelach i wybrania tego, który zapewnia największy komfort. Nie należy patrzeć na wygląd, bo nie on jest najważniejszy. Trzeba zwrócić uwagę, czy kręgosłup pozostaje w naturalnym kształcie, czy powierzchnia jest równa i elastyczna.  Dobre sklepy internetowe, np. sennamaterace.pl oferują internetowe doradztwo oraz pomoc w dopasowaniu idealnego materaca. Specjaliści pomogą wybrać materac dopasowany do idealnych potrzeb, pomogą dobrać odpowiednie parametry.

Jakie materace są dostępne w ofercie sklepów?

Wybór materaca jest w dużej mierze zależny od wypełnienia. To, co jest w środku materaca, decyduje o komforcie snu oraz wpływa na zdrowie i samopoczucie śpiącej na nim osoby. Materace 140×200 i inne, w wielu rozmiarach dzielą się na:

  • Materace sprężynowe zapewniają komfort oraz długotrwałe użytkowanie, jednocześnie zapewniając wiele punktów podparcia dla naszego ciała.
  • Materace kieszeniowe – są wytrzymałe i przewiewne. Zapewniają dobrą wentylację, nie zbierają kurzu i wilgoci. Są świetnym wyborem dla alergików, którzy borykają się z zasypianiem na zakurzonych powierzchniach.
  • Materace lateksowe – są bardzo elastyczne, oddychają, nie odkształcają się. Materace 90×200 idealnie nadają się do jednoosobowego łózka dorosłego lub dziecka, cierpiącego na alergie, ponieważ mają właściwości hipoalergiczne. Są długowieczne, łatwe do utrzymania w czystości oraz lekkie, z łatwością można je przenosić.  
  • Materace termoelastyczne – wykonane są z nowoczesnej pianki termoplastycznej, która zwiększa swoją plastyczność dzięki temperaturze, jaką oddaje jej nasze ciało. Idealnie dopasowuje się do ciała, dobrze je podpierają.
  • Materace piankowe –  charakteryzują się wnętrzem wykonanym w całości z pianki. Ich powierzchnia zapewnia dużą wygodę snu, ponieważ piankowe wypełnienie przyczynia się do podtrzymania naturalnej pozycji ciała podczas snu.
  • Materace medyczne – mają właściwości lecznicze, niwelują wady postawy, zmniejszają dolegliwości bólowe kręgosłupa. Polecane są dla osób zmagających się z bólami kręgosłupa. Sprawdzą się również w przypadku osób, które ostatnimi czasy przeszły operacje pleców lub inny zabieg, który może doprowadzić do bólu okolic lędźwiowych.

Wypełnienie ma wpływ na stopień twardości, cenę oraz inne właściwości. Każde z nich ma swoje mocne i słabe strony, które warto poznać, przed dokonaniem wyboru. Materac kupuje się na lata, więc warto wybrać taki, produkowany przez sprawdzone, specjalistyczne firmy. Dobre sklepy z materacami oferują wyroby najbardziej znanych producentów, m.in. SleepMed, Materasso, Janpol, ATM, Sembella, Curem, czy Hilding.

Jak widać, przy zakupie matryca najważniejsza jest wygoda, wygląd jest ważny, ale jest kwestią drugorzędną. Materac musi być prawidłowo dobrany, powinien zapewniać prawidłowe podparcie dla naszego ciała podczas snu. Spokojny sen  w dobrych warunkach wpływa na codziennej funkcjonalnie, odpowiada za dobre zdrowie i samopoczucie. 

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx