Miłość za granicą. Największe wyzwania.

Przeprowadzka za granicę to ekscytujący moment w życiu każdego, kto decyduje się na ten krok. Jest to okazja do znalezienia lepszej pracy, rozwoju podczas odkrywania nowej kultury, nauki języka obcego i poznawania nowych przyjaciół. Dla większości ludzi te czynniki są już wystarczająco emocjonujące i często nie myślą oni o tym, że miejsce, w którym rozpoczynają nowe życie może sprzyjać zakochaniu się w osobie, którą do tej pory uważało się za obcokrajowca.

Miłość nie wybiera, często przychodzi spontanicznie, a zakochać się można praktycznie wszędzie i o dowolnej porze. Jednak gdy dzieje się to za granicą, sprawy stają się nieco bardziej skomplikowane. Według serwisu https://www.singlepolish.com/ prawie połowa polskich singli spotyka się i znajduje partnerów z innych kultur podczas ich pobytu za granicą. Na jakie wyzwania musi przygotować się osoba, która zakochała się w osobie innej narodowości podczas pobytu za granicą?

  1. Bariera językowa

Bez wątpienia najlepiej wyrażać swoje uczucia i emocje w języku ojczystym. Gdy spotykają się dwie osoby z różnych środowisk trzeba zdecydować, w jakim języku najlepiej się komunikować. Warto wybrać taki język, w którym obie strony czują się komfortowo i rozwijać także komunikację niewerbalną. Przy spotkaniach z grupą znajomych jednej ze stron, w wyborze języka zazwyczaj będzie decydowało prawo większości, więc jeśli osoba nie jest w stanie komunikować się w języku grupy, będzie musiała polegać na tłumaczeniu lub wyłączyć się z konwersacji. Z drugiej strony, motywacja do lepszego poznania języka, którym posługuje się druga połówka, jest świetnym bodźcem do rozwoju nowych umiejętności i nauki nieznanych dotąd zwrotów.

  1. Odległość

Jeżeli jedna z osób przeprowadziła siędo nowego kraju na stałe, problem ten jest rozwiązany. Gorzej, jeżeli pobyt w miejscu zamieszkania jednej z osób był tylko czasowy, a przyjazd z innego miasta lub kraju dobiega końca. Oczywiście można wykorzystywać wszystkie dostępne dni wolne, aby nawzajem się odwiedzać, jednak nie zawsze jest to możliwe ze względów finansowych, bądź logistycznych. Znajomość może być podtrzymywana za pomocą komunikatorów internetowych oraz częstych telefonów, jednak nie zawsze zastąpi to brak bliskości oraz wypełni doskwierającą tęsknotę za drugą osobą. Pielęgnowanie związku na odległość to duży wysiłek dla obu stron, wymagający czasu oraz pieniędzy.

  1. Wspólne mieszkanie

Kiedy związek wkracza w poważniejszą fazę wybór wspólnego miejsca zamieszkania może być niezwykle trudny. Trzeba wziąć pod uwagę nie tylko możliwości prawne i wizowe, ale także dostępność miejsc pracy dla osoby będącej obcokrajowcem, koszty towarzyszące przeprowadzce czy wartości sentymentalne i przywiązanie do własnej ojczyzny. Wspólne mieszkanie to budowanie nowego domu dla obojga i pogodzenie różnic wynikających z odmiennego stylu życia. Jest to kamień milowy w związku i jedna z najważniejszych decyzji, jaką można podjąć wspólnie.

Studia lub praca za granicą to jedno z najbardziej niesamowitych doświadczeń w życiu. Jeśli dochodzi do tego miłość, historia robi się jeszcze ciekawsza. To, czy uczucie przetrwa próbę czasu, odległości oraz różnic językowych i kulturowych jest sprawą indywidualną i może przynieść wiele wyzwań. Warto być realistycznym wobec swoich oczekiwać i planów, ale jest to zasada, o której powinny pamiętać wszystkie pary, nie tylko te, które poznały się za granicą.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx