6 maja 2021

Implanty dentystyczne – kiedy warto się zdecydować?

Aktualnie coraz więcej osób ma zakładane implanty zębów. Czym to wszystko się charakteryzuje? Kiedy warto postawić na fachowców i zdecydować się na implanty dentystyczne leczenie w Gdańsku? Jak przebiega sam zabieg?

Co to są implanty zębowe?

Czym charakteryzują się implanty dentystyczne? Dużo osób zadaje sobie rozmaite pytania związane właśnie z tym tematem. Trzeba podkreślić, że implanty zębów to specjalne struktury. Umożliwiają one odtworzenie utraconego zęba. Implanty stanowią podstawę konstrukcji. Są one śrubami wszczepionymi w miejsce, gdzie wcześniej był zlokalizowany korzeń zęba. Trzeba również zwrócić uwagę na inne aspekty. Specjaliści, którzy wykonują implanty dentystyczne (leczenie w Gdańsku) bardzo mocno starają się, aby na implancie była zamontowana odpowiednia korona protetyczna. Dopasowana kolorystycznie do pozostałego uzębienia. Aktualnie stomatolodzy mogą zaś decydować się na rozmaite implanty, a także korony. Nawet na takie, które są wykonane z różnych komponentów. Eksperci zwracają uwagę na budowę anatomiczną kości. Tak samo, jak na strukturę uzębienia oraz kwestie finansowe.

Kiedy implanty zębowe będą dobrym rozwiązaniem?

W jakich sytuacjach doradzane są, przez fachowców, implanty zębów? Są one stosowane na przykład w przypadku osób, które z rozmaitych powodów utraciły naturalne uzębienie. Okazuje się, że implanty dentystyczne są stosowane nie tylko w przypadku utraty jednego zęba. Tak samo jest biorąc pod uwagę odbudowę większej części zgryzu. Kiedy natomiast dochodzi do utraty zębów? W jakich sytuacjach warto zdecydować się na pomoc fachowców wykonujących implanty dentystyczne leczenie w Gdańsku? Między innymi biorąc pod uwagę wyniszczenie zębów przez próchnicę oraz konieczność natychmiastowego usunięcia. Ubytki powstają również na skutek nieleczonej paradontozy. Tak samo jest w aspekcie niewykształconych związków zębowych. Są też osoby, które w wyniku kolizji drogowej straciły większość lub nawet całe swoje uzębienie. Na szczęście są na rynku specjaliści, którzy radzą sobie z takim problemem. Można ich znaleźć na przykład na stronie internetowej https://www.ziemlewski.pl/oferta-zabiegi/implanty. To sposób na to, aby zadbać o swój nowy, piękny uśmiech i się go po prostu nie wstydzić.

Przygotowanie oraz przeprowadzenie zabiegu

Bardzo ważne jest między innymi perfekcyjne przygotowanie do zabiegu. Jeśli nie występują żadne przeciwwskazania, to pacjent musi wykonać kilka badań morfologicznych. Ważne jest też ogólne badanie kliniczne. Sama procedura może być zaplanowana na bazie odpowiednich badań dotyczących zgryzu. Przydatne jest tutaj zdjęcie panoramiczne RTG. Stosuje się także tomografię komputerową szczęki lub żuchwy. Sam zabieg wszczepienia jednego implantu trwa około pół godziny. Po zrealizowaniu czynności stomatolog zakłada szwy. Pacjent musi zgłosić się na wizytę kontrolną, aby zostały one zdjęte. Najczęściej po okresie jednego tygodnia. Ważne jest to, aby przestrzegać też zaleceń fachowca dotyczących okresu po zabiegu.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na Ofio: reklamajola@wp.pl
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx
()
x