Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 maja 2024

Kredyt gotówkowy a koronawirus — jak otrzymać kredyt gotówkowy w okresie koronawirusa?

Jak wskazują statystyki, Polacy coraz chętniej zaciągają kredyt gotówkowy na różnorodne cele. Takie zobowiązanie pozwala nam w szybki sposób pokryć koszty związane nie tylko z bieżącymi wydatkami dnia codziennego. Dzięki pożyczkom z banku możemy wówczas zrealizować nasze cele, spełnić marzenia, czy w końcu odsapnąć od zgiełku i wyjechać na upragnione wakacje.

Niezależnie od kwestii, w jakim celu chcemy zaciągnąć kredyt gotówkowy, do tej pory był on dostępny dla większości osób posiadających zdolność kredytową. Sytuacja jednak zmieniła się, gdy w naszym kraju pojawił się koronawirus. Epidemia znacznie pokrzyżowała plany konsumentów, którzy planowali zaciągnąć kredyt. Czy w okresie koronawirusa jest możliwe wnioskowanie o taką pomoc finansową?

Kredyt gotówkowy a koronawirus

Koronawirus spadł na Polaków niczym grom z jasnego nieba. Większość z nas musiała odłożyć w czasie swoje plany związane z realizacją postawionych celów. U niektórych pojawiły się również problemy finansowe, które wynikły z powodu utraty pracy. Nie osiągając zarobków, wpadamy w coraz większe długi. W wielu przypadkach brakuje nam bowiem środków na utrzymanie siebie i naszych rodzin. Nic dziwnego, że zastanawiamy się, czy kredyt gotówkowy nie będzie dobrym rozwiązaniem, które pozwoli nam podbudować budżet. Jak się okazuje, podczas trwającej epidemii, mamy do czynienia z korzystniejszymi warunkami kredytowymi, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę maksymalne nominalne oprocentowanie kredytu w skali roku. Obecnie wynosi ono 8%, co oznacza, że jest mniejsze o 2% od tego, z którym mieliśmy do czynienia jeszcze przed dwoma miesiącami. Bez wątpienia jest to dobra nowina dla osób planujących wnioskować o kredyt gotówkowy. Pozostaje jednak pytanie, czy banki w czasie epidemii chętnie udzielają pomocy finansowej?

Jak otrzymać kredyt gotówkowy podczas koronawirusa?

Zastanawiając się, jak dostać kredyt, gdy mamy do czynienia z epidemią, warto wziąć pod uwagę podstawową kwestię, jaką kierują się obecnie banki. Okazuje się, że instytucje bankowe nadal udzielają kredytów i pożyczek, jednak w większości przypadków są one skierowane do stałych klientów. Oznacza to, że osoby, które wcześniej korzystały z jakiejkolwiek formy finansowania w danym banku, nie powinny mieć problemów z zaciągnięciem kredytu pomimo koronawirusa. Warto jednak wiedzieć, że nawet jeśli nie braliśmy wcześniej pożyczki, mamy szansę na otrzymanie kredytu gotówkowego podczas epidemii. Musimy jednak pamiętać o panujących obecnie zasadach bezpieczeństwa, które zdecydowanie różnią się od tych warunków, z którymi mieliśmy do czynienia przed dotarciem wirusa do Polski.

Jak dostać kredyt w czasie koronawirusa? Musimy wiedzieć, że wnioskowanie o zobowiązanie może odbyć się zarówno online, jak i stacjonarnie. Jednak tę drugą możliwość udostępniają jedynie niektóre banki. Składanie formularza w formie elektronicznej okazuje się rozwiązaniem dającym pełne bezpieczeństwo zarówno nam, jak i instytucji bankowej. Cały proces jest szybki i nie sprawia trudności, a banki w ekspresowym tempie wydają decyzje kredytowe, zwłaszcza jeśli wniosek składa stały klient.

Koronawirus a kredyt gotówkowy — sprawdź zdolność kredytową

Jeśli chcemy wnioskować o kredyt gotówkowy w czasie koronawirusa, należy pamiętać, że trwająca epidemia nie wiąże się z brakiem weryfikacji naszej wiarygodności. Oznacza to nic innego, jak sprawdzenie przez instytucję naszej zdolności kredytowej. Jej wysokość determinowana jest przez różnorodne czynniki. Są to:

— Źródło i wysokość dochodów

— Regularność zarobków

— Wysokość stałych wydatków

— Liczba osób na utrzymaniu

— Dodatkowe zobowiązania (np. alimenty)

— Zadłużenia (w tym spłacane nadal zobowiązania, np. chwilówki, pożyczki)

— Ocena historii kredytowej w BIK

— Sprawdzenie długów w KRD.

Naszą zdolność finansową możemy sprawdzić samodzielnie zupełnie za darmo. W tym celu należy skorzystać z narzędzia, jakim jest kalkulator zdolności kredytowej. Wpisujemy w nim wówczas wysokość dochodów, rodzaj umowy lub świadczenia, wysokość wydatków, liczbę osób w gospodarstwie, wysokość dodatkowych obciążeń (np. kredytów, które spłacamy). W odpowiedzi otrzymamy informację, ile wynosi nasza zdolność kredytowa, a więc zyskamy wiedzę na temat wysokości kredytu, o jaki możemy wnioskować. Dodatkowo wyświetlone zostaną aktualne oferty banków, w których możemy starać się o kredyt gotówkowy.

Jak dostać kredyt w czasie koronawirusa? Krok po kroku

  1. Sprawdź swoją zdolność kredytową w kalkulatorze.
  2. Zapoznaj się z aktualnymi ofertami kredytowymi banków, które zostaną wyświetlone przez kredyt kalkulator lub kredyt gotówkowy ranking dostępny na Totalmoney.pl.
  3. Wybierz korzystną ofertę, która pozwoli Ci sfinansować zaplanowane wydatki.
  4. Wejdź na stronę banku i złóż elektroniczny wniosek.
  5. Potwierdź swoją tożsamość poprzez wykonanie przelewu weryfikacyjnego (na symboliczną kwotę) lub udając się do placówki (opcja dostępna tylko w niektórych bankach). Istnieją również instytucje, które umożliwiają udzielenie aplikacji mobilnej dostępu do bankowości elektronicznej. Dzięki temu bank, w którym składamy wniosek, w szybszym czasie otrzyma nasze dane osobowe. Jeśli jesteśmy klientami banku, w którym staramy się o kredyt, wystarczy, że zalogujemy się na nasze e-konta.
  6. Poczekaj na wydanie decyzji kredytowej, a gdy będzie ona pozytywna, oczekuj przelania środków z kredytu na podany we wniosku numer rachunku.

Wnioskować o kredyt gotówkowy możemy również w tradycyjnej formie, czyli udając się do stacjonarnego punktu danego banku. Warto jednak sprawdzić wcześniej, czy w czasie koronawirusa, wybrana przez nas instytucja nie zawiesiła takiej możliwości. Nie wszystkie banki bowiem obecnie umożliwiają składanie wniosków osobiście w placówce.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx