Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

17 czerwca 2024

Jak zabezpieczyć niskim kosztem schody w domu

Modern new luxurious mansion exterior with swimming pool and reflections at dusk with pink and blue sky on the Gold Coast, Queensland, Australia

inoxtom: Jak zabezpieczyć niskim kosztem schody w domu

Od roku czekała na mnie inwestycja w domu i spory chaos. Po zakupieniu starszego domu i wyremontowaniu go przyszedł czas na wymianę balustrad przy schodach. Każdy kto stanął przed tym zadaniem wie że nie jest to łatwe, w końcu schody w domu to jeden z głównych szlaków komunikacyjnych.

Od roku czekała na mnie inwestycja w domu i spory chaos. Po zakupieniu starszego domu i wyremontowaniu go przyszedł czas na wymianę balustrad przy schodach. Każdy kto stanął przed tym zadaniem wie że nie jest to łatwe, w końcu schody w domu to jeden z głównych szlaków komunikacyjnych. Wykonanie zadania odkładałem i odkładałem z kilku powodów. Przez nadmiar pracy nie miałem czasu znaleźć odpowiednich wykonawców, budżet po ciągłych remontach też wymagał czasu na regenerację i ostatnie po tych wszystkich modernizacjach domu miałem dość pyłu, hałasu i chaosu.

Przypadkiem lub za sprawą niewidzialnej siły która mi najwidoczniej sprzyjała, znajomy mi polecił pewną firmę która zajmuje się produkcją i montażem balustrad. Nie, to nie jest artykuł reklamowy i nie zamierzam pisać o tym że warto skorzystać z usług omawianej firmy bo sam z usług jej nie skorzystałem. Firma Inoxtom bo tak się nazywa oprócz serwowania tradycyjnych usług montażu balustrad nierdzewnych, posiada też jedną która jest celowana właśnie w takich ludzi jak ja, czyli ludzi szukających oszczędności z różnych powodów.

Chodzi o produkt balustrady ze stali nierdzewnej, tworzonej na zamówienie ale montowane samodzielnie (czytaj więcej…). Sprytne? Bardzo i znacznie tańsze. Jeżeli nie boisz się wiercenia dziur, kręcenia śrubek to balustrady ze stali nierdzewnej do samodzielnego montażu pozwolą Ci zaoszczędzić co najmniej kilkaset złotych. Jak to wygląda w praktyce?

W praktyce to wygląda w następujący sposób: jeżeli dysponujesz prostą powierzchnią nie wymagającą łuków, spadów to pomiary możesz zrobić samodzielnie i zaoszczędzisz jeszcze więcej grosza. W przypadku schodów sprawa nie co się komplikuje. Tu mamy do czynienia z profilami o określonych kątach i tutaj pomiar musi zrobić firma.

Firma przyjeżdża mierzy, sprawdza i wraca do warsztatu. W warsztacie jest tworzona cała balustrada dla twoich schodów po czym trafia do Ciebie w częściach z wykazem elementów i instrukcją jak je zmontować. Przypomina to otrzymanie paczki z meblami z Ikei. Dalej potrzebujesz z dwa ziemne piwa i parę godzin wolnego czasu.

Złożenie balustrady zajęło mi cały dzień. Niestety nie jestem wprawionym majsterkowiczem i wiele razy się potykałem a i nawet musiałem wykonać niestety krok do tyłu by wykonać go jeszcze raz jak należy. Mimo wszystko cała konstrukcja stoi solidnie i już zdobi mój hol w domu.

Po mimo trudności wynikających z braku doświadczenia jestem zadowolony z owoców swojej pracy. Po pierwsze udało się po drugie zaoszczędziłem ponad sześć stówek, przy czym koszty pracy wyniosły dwa piwa. Opłaciło się.

W przypadku moich schodów oszczędność była minimalna ponieważ naprawdę są nie wielki i za dużo materiału na nie nie poszło. Oszczędności zaczynają się gdy np. planujesz zabezpieczyć balustradą taras, spory balkon lub planujesz wykonać ogrodzenie ze stali nierdzewnej (czytaj więcej…). A te również wyglądają całkiem elegancko.

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx