Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

23 maja 2024

Mikrofalówki – funkcje, które Cię zaskoczą

max kuchnie: Mikrofalówka z grillem

Jeżeli mikrofalówki używasz tylko do podgrzewania gotowych dań, z pewnością nie wykorzystujesz całego jej potencjału. Nowoczesne kuchenki mikrofalowe oferują funkcje, które jeszcze bardziej mogą ułatwić nam życie. Warto je znać, zwłaszcza kiedy mierzysz się z dylematem wyboru sprzętu AGD do kuchni i zastanawiasz się, która mikrofalówka będzie najlepsza. Kiedy podejmiesz już decyzję o tym, czy wolisz kuchenkę do zabudowy czy wolnostojącą, czas na wybór konkretnego modelu. Sprawdź więc, jakie funkcje będą odpowiadać Twoim potrzebom.

Mikrofalówka z grillem

Kuchenka mikrofalowa wyposażona w grzałkę grilla przyniesie Ci dodatkowe możliwości, jeżeli chodzi o przyrządzanie posiłków. Tego typu mikrofalówkę wykorzystamy już nie tylko do podgrzewania dań, które przygotowaliśmy wcześniej. Przyjdzie nam ona z pomocą za każdym razem, kiedy poczujemy chęć na grillowane mięso, rybę czy warzywa albo kiełbaskę z rusztu czy chociażby szybką przekąskę w postaci tosta z serem. Będzie wybawieniem również i wtedy, gdy nie mamy możliwości grillowania w ogrodzie.

Funkcja rozmrażania

To funkcja spotykana w większości popularnych mikrofalówek wiodących marek, takich jak Amica, Samsung, Beco czy Daewoo, jednak nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z jej istnienia. Kuchenki mikrofalowe oferują nam możliwość rozmrażania produktów według czasu oraz wagi. W pierwszym przypadku  na panelu sterowania wybieramy czas, w którym danie powinno się rozmrozić, w drugim wskazujemy jego wagę, by urządzenie samo mogło dobrać odpowiedni czas rozmrażania. Najlepsze mikrofalówki, posiadające programy automatyczne, przynoszą nam jeszcze trzecią opcję i pozwalają nam wybrać zarówno wagę, jak i rodzaj produktu, by w ten sposób jeszcze dokładniej móc  dostosować parametry grzania.

Podgrzewanie wieloetapowe i talerz Crusty

Mikrofalówki z funkcją podgrzewania wieloetapowego umożliwiają nam gotowanie mrożonych potraw w ramach jednego cyklu grzania. W pierwszej kolejności produkt zostanie rozmrożony, by następnie kuchenka sama odpowiednio zwiększyła moc mikrofal, przechodząc do trybu gotowania. Tę funkcję doceni każdy miłośnik mrożonej pizzy. Pizza z mikrofalówki wreszcie będzie smakować wyśmienicie. Kiedy natomiast zależy nam na tym, by dania były idealnie chrupkie, dobrym wyborem będzie mikrofala z talerzem Crusty (w niektórych modelach nazywanym talerzem Crisp). W połączeniu z odpowiednio zaprojektowanym programem, naczynia te gwarantują nam doskonałą chrupkość pieczywa, warzyw, czy właśnie odgrzewanego kawałka pizzy.

Kuchenka mikrofalowa bez talerza

Mikrofalówka inwerterowa pozbawiona jest tradycyjnego talerza, który, obracając się w zwykłej mikrofali, zapewnia równomierne ogrzewanie jedzenia. Technologia inwerterowa natomiast tak rozprowadza mikrofale, by żywność ogrzewana była ze wszystkich stron jednakowo, bez konieczności jej obracania. W kuchence bez talerza komorę grzania możemy zatem wykorzystywać w dużo bardziej elastyczny sposób. Zmieszczą się w niej znacznie większe potrawy oraz naczynia o nietypowym kształcie.

Funkcja czyszczenia parą

By kuchenka mikrofalowa służyła nam jak najdłużej, trzeba o nią odpowiednio dbać. Możemy oczywiście korzystać domowych sposobów czyszczenia mikrofali, ale niektóre urządzenia oferują nam też automatyczne programy czyszczenia. Do mikrofalówki z funkcją czyszczenia parą wystarczy włożyć naczynie z odpowiednią ilością wody, a następnie uruchomić dedykowany program. Gorąca para rozmiękczy wszystkie zanieczyszczenia, a nam pozostanie już tylko przetarcie ścianek kuchenki ściereczką.

Mikrofalówki mini

Kiedy urządzasz małą kuchnię, wymiary sprzętów AGD mają dla Ciebie ogromne znacznie. W mieszkaniu singla świetnie mogą sprawdzić się mikrofalówki mini. To modele o pojemności nie przekraczającej 15 l. Zajmą więc naprawdę niewiele miejsca, a będą równie praktyczne, co ich większe odpowiedniki.  A do tego, ze względu na to że tego typu mikrofalówka jest mała, będzie też po prostu tania.

5 2 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx