Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

22 maja 2024

Ener Solar OZE, fotowoltaika dla firm i rolnictwa

ener: ogrzewanie fotowoltaika

Trudno nie zauważyć ostatnich perturbacji na rynku usług energetycznych. Uwolnione ceny energii dotykają przede wszystkim przedsiębiorców. Rynek energii dla firm poza regulacjami URE generuje co roku coraz wyższe koszty. Mimo ochrony konsumentów indywidualnych przed skokami kosztów energii dostarczanej do gospodarstw domowych, przedsiębiorcy narażeni na coraz wyższe koszty prowadzenia działalności i tak przenoszą je na konsumentów. Czy można obronić się przed podwyżkami prądu? Czy fotowoltaika dla firm się opłaca i jest właśnie tym oczekiwanym złotym środkiem?

Ogrzewanie fotowoltaika dla firm 

 Koszt związany z zakupem jednostek energii elektrycznej przez firmę jest znacząco wyższy niż koszt jednostki energii potrzebnej dla  średniego gospodarstwa domowego. Firma decydując się na inwestycję w fotowoltaikę musi proporcjonalnie ponieść większe koszty niż ponosi je gospodarstwo domowe dla tej samej inwestycji. Jednocześnie przedsiębiorstwo, również proporcjonalnie, uzyska większe oszczędności wygenerowane przez fotowoltaiczną inwestycję. Warunkiem uzyskania wymiernych korzyści jest dobór parametrów instalacji do zapotrzebowania energetycznego przedsiębiorstwa. Dobrze dobrana instalacja https://enersolaroze.pl ,w przypadku dużej firmy, pozwala na obniżenie kosztu 1 MWh nawet o 60%. Mała firma może liczyć nawet na samowystarczalność w dostawie energii. 

Fotowoltaika i ogrzewanie elektryczne

Sytuację na polskim rynku energii fotowoltaicznej zmieniła nowelizacja ustawy o OZE. Poszerzyła ona definicję prosumenta, uczestnika rynku energetycznego. Prosumentem, czyli uczestnikiem procesu prosumpcji, gdzie prosument wytwarza produkt w celu jego konsumpcji we własnym zakresie i na własny użytek, został mały średni przedsiębiorca. Zmiany prawa pozwalają firmom na magazynowanie nadwyżek wyprodukowanej przez system instalacji fotowoltaicznej energii i jej odbioru w okresie, gdy operowanie Słońca jest znacząco słabsze. 

Inwestycja w fotowoltaikę dla firm oznacza niezależność energetyczną w okresie obniżania przesyłu energii i przede wszystkim niższe koszty działalności przedsiębiorstwa prowadzące do zwrotu kosztów inwestycji i jej zbilansowania. Nowy system opustów ułatwia też proces rozliczania otrzymywanej energii. Podobne zasady dotyczą spółdzielni energetycznych powstałych na obszarze gmin wiejskich oraz miejsko wiejskich spółdzielni energetycznych. 

Przedsiębiorstwa pozyskujące energię z instalacji fotowoltaicznych https://enersolaroze.pl/fotowoltaika-dla-firm/ mogą wykorzystywać ją na własne potrzeby, a nadwyżki powstałej energii mogą odsprzedawać do systemowej sieci energetycznej. To rozwiązanie pozwala nie tylko na oszczędzanie, ale i na zarabianie. 

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx