Brama segmentowa – idealne rozwiązanie do przydomowego garażu

New manufactured home and stick built garage need finishing before owners can move in

Hormann - Brama segmentowa

Obecnie jednym z najchętniej wybieranych rozwiązań w garażach prywatnych jest brama segmentowa. Wygodna w użytkowaniu, estetyczna i zapewniająca dobrą izolację termiczną sprawdzi się w każdym budynku. Dlaczego warto zamontować ją w garażu przylegającym do domu?

Brama segmentowa z dobrą izolacją termiczną

Garaż znajdujący się w bryle domu lub też bezpośrednio do niego przylegający przy nieodpowiedniej izolacji termicznej może wychładzać część mieszkalną. Oprócz dobrze zabezpieczonych przed stratami ciepła ścian i okien, nie mniej istotna jest właściwie dobrana brama segmentowa. Ten model składa się z ułożonych poziomo paneli połączonych ze sobą zawiasami. Do budynków ogrzewanych zaleca się wybór modelu ocieplanego specjalnymi materiałami, co skutecznie zapobiega stratom ciepła.

Dobrym rozwiązaniem będzie dodatkowo zastosowanie zestawu do ościeżnicy zapewniającego jeszcze lepszą izolację termiczną, gdzie wykonany z tworzywa sztucznego profil oddziela ościeżnice bramy od ściany garażu, a tym samym zapobiega tworzeniu się mostka termicznego. Istotne znaczenie mają także uszczelki umieszczane nie tylko pomiędzy segmentami płaszcza bramy, ale też po obu jej stronach i w górnej części. Dobrze zaizolowana brama garażowa zminimalizuje straty ciepła, a tym samym zapobiegnie wychładzaniu części mieszkalnej i wpłynie na obniżenie wydatków za ogrzewanie.

Brama segmentowa z drzwiami czy bez?

Osoby planujące w garażu przechowywać także rowery, motocykl bądź różnego rodzaju narzędzia, powinny zastanowić się również nad montażem dodatkowego wejścia. Drzwi boczne do garażu umożliwią użytkowanie budynku bez konieczności otwierania całej bramy, co pozwoli ograniczyć straty ciepła. Równie dobrym rozwiązaniem będzie brama segmentowa z drzwiami przejściowymi. Alternatywą dla dodatkowych drzwi jest montaż bramy segmentowej bocznej. W tym modelu panele ustawione są pionowo, a sama brama otwiera się na bok.

Aby było możliwe jej zainstalowanie, potrzebne jest wolne miejsce na jednej ze ścian, dlatego też będzie ona dobrym wyborem w budynkach szerokich i niskich. Sposób otwierania bramy segmentowej bocznej sprawia, że nie jest konieczne rozsuwanie całego skrzydła przy wyprowadzaniu roweru czy kosiarki, co z jednej strony zapobiega wychładzaniu wnętrza garażu, z drugiej zaś zapewnia wygodne korzystanie z budynków bez dodatkowego wejścia.

Zabezpieczenia przed włamaniami w bramie segmentowej

Złodzieje bardzo często próbują dostać się do domu przez piwnicę lub garaż, dlatego solidna brama segmentowa zapewni większe bezpieczeństwo. Producenci nowoczesnych drzwi garażowych tego typu montują w nich specjalne systemy minimalizujące ryzyko włamania. Jednym z nich jest np. automatyczne ryglowanie bramy po jej zamknięciu. Ponieważ działa ono mechaniczne, sprawdza się również w przypadku braku zasilania. Podczas wybierania bramy segmentowej do garażu rozsądnie jest też przyjrzeć się samemu napędowi. Powinien on być szyfrowany w sposób uniemożliwiający potencjalnym złodziejom skopiowanie sygnału.

Na co zwrócić uwagę, wybierając bramę segmentową do przydomowego garażu?

Brama segmentowa w garażu przylegającym do domu powinna zapewniać domownikom komfort użytkowania oraz skutecznie chronić budynek przed złodziejami, a jednocześnie dobrze izolować przed chłodem. Podczas zakupów warto więc zwracać uwagę na jakość wykonania, wykorzystane podczas produkcji materiały, a także na zabezpieczenia antywłamaniowe oraz poziom izolacyjności termicznej. Aby mieć pewność, że brama segmentowa posłuży przez długi czas, rozsądnie jest zainwestować w produkt renomowanej marki.

Odporna na uszkodzenia mechaniczne i działanie czynników atmosferycznych powłoka skrzydła zagwarantuje, że brama nie straci estetycznego wyglądu i łatwo będzie ją wyczyścić, ważne jest też, aby pasowała do elewacji i architektury budynku. Producenci bram segmentowych mogą zaproponować swoim klientom okleiny w dowolnym kolorze bądź też imitujące drewno, dobranie odpowiedniego wzornictwa nie powinno więc stanowić problemu.

/ materiał partnera

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx