Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

24 maja 2024

Kredyt na wykończenie mieszkania – czy to dobre rozwiązanie?

obido warszawa

Własne mieszkanie to docelowe marzenie praktycznie każdego z nas. Dzięki niemu stajemy się faktycznie niezależni, nie musimy płacić za wynajem, a przede wszystkim mamy swoje własne cztery kąty, do których możemy wrócić po całym dniu pracy i nacieszyć się spokojem i przyjazną atmosferą. Co jednak zrobić, gdy najpierw jeszcze musimy nasz lokal wykończyć? W jaki sposób sfinansować remont i urządzanie, aby nie pójść z torbami? Czy kredyt jest jedyną możliwością, czy może przy odrobinie wysiłku jesteśmy w stanie poradzić sobie z tym wyzwaniem w pełni samodzielnie?

1. Wykończenie mieszkania a kredyt – czy warto go zaciągać?

2. Jak wybrać dobry kredyt?

3. A może lepiej poradzić sobie samodzielnie?

Wykończenie mieszkania a kredyt – czy warto go zaciągać?

Zakup mieszkania dla większości z nas wiąże się z dużym wydatkiem, ale również z zaciągnięciem kredytu hipotecznego. Samo wybranie i pozyskanie nieruchomości to jednak nie wszystko – trzeba je jeszcze wykończyć, o ile oczywiście nie zdecydowaliśmy się na już urządzone lokum. Przystosowanie mieszkania będącego w stanie surowym do warunków odpowiednich dla mieszkania w nim pochłania wiele czasu i pieniędzy, których możemy nie zawsze mieć wystarczająco do dyspozycji. Jeżeli nasz budżet jest zbyt mały, aby ukończyć wszystkie prace i zakupić niezbędne materiały, możemy posiłkować się dodatkowym kredytem. Taką decyzję należy jednak podejmować bardzo ostrożnie i rozważnie, ponieważ dwa duże kredyty na raz mogą być znacznym obciążeniem dla naszych miesięcznych funduszy przez dłuższy czas.

Jak wybrać dobry kredyt?

Gdy zdecydujemy się na dodatkowe finansowanie, warto wybrać je z głową. Możemy skorzystać z różnych porównywarek i rankingów, tak samo jak z kalkulatorów kredytowych które pozwolą nam określić, jaka oferta będzie dla nas najlepsza. Pamiętajmy również o tym, aby mierzyć siły na zamiary i nie zaciągać tzw. kredytu pod korek, czyli na styk naszych finansowych możliwości – jest to bardzo ryzykowne działanie, które może nastręczyć nam wiele problemów w najmniej odpowiednim momencie.

Inną dobrą praktyką jest uzbieranie możliwie jak najwięcej pieniędzy na remont we własnym zakresie, czy to z oszczędności czy z dodatkowej pracy. Dzięki temu kwota, jaka pozostanie nam do pożyczenia z banku będzie znacznie mniejsza i szybciej się z nią uporamy w czasie spłaty zobowiązania. Pomoże nam to również odciążyć nasz portfel i skupić swoje wysiłki na obsłudze kredytu hipotecznego, co być może przyczyni się do jego wcześniejszego spłacenia.

A może lepiej poradzić sobie samodzielnie?

W sytuacji, gdy nie możemy pozwolić sobie na kolejny kredyt lub gdy po prostu nie chcemy go brać, najlepszym wyjściem jest po prostu podzielenie prac wykończeniowych wedle ich kategorii ważności. Gdy chcemy zamieszkać w nowym mieszkaniu jak najszybciej, najpierw musimy zadbać o podłogi oraz pomieszczenia funkcyjne, czyli kuchnię i łazienkę wraz z wszelkimi sanitariatami. Następnie możemy po kawałku dokupować kolejne elementy wyposażenia do momentu, aż nie urządzimy całego mieszkania – jest to idealny sposób dla osób, które nie chcą się dodatkowo obciążać w kwestii finansowej. Wykańczając mieszkanie w ten sposób możemy również uniknąć zakupu wielu nie całkiem potrzebnych nam rzeczy, ponieważ nasze zakupy będą bardziej przemyślane, a nie wykonywane pod wpływem emocji. Jeżeli natomiast zupełnie nie chcemy „bawić się” w remonty i aranżacje, możemy kupić już przygotowany pod klucz lokal, na przykład w mieście Warszawa mieszkania na stronie Obido.pl.

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx