Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

22 maja 2024

Napędy bram przesuwnych. Sprawdź 5 powodów, dla których warto je montować

Napędy bram przesuwnych. Sprawdź 5 powodów, dla których warto je montować

Bramy przesuwne to dzisiaj najpopularniejszy typ bram montowanych zarówno na posesjach prywatnych, jak również na terenach użytkowych. Aby korzystać z nich jeszcze wygodniej, można zdecydować się na dokupienie do nich automatyki – napędu bram przesuwnych. Oto 5 powodów, dla których warto to zrobić!

1. Wygoda codziennej obsługi bramy wjazdowej

Nie musisz już wysiadać z samochodu, aby otworzyć i zamknąć bramę za każdym razem, gdy wyjeżdżasz z domu i do niego wracasz. Nowoczesne napędy bram przesuwnych pozwalają na łatwe i szybkie otwarcie i zamknięcie bramy po naciśnięciu na jeden przycisk na pilocie.

Dzięki automatyce obsługa bramy odbywa się bez wysiłku – to nie tylko doskonałe rozwiązanie na ciepłe dni, ale też wyjątkowy komfort w trakcie deszczu czy zimy, żeby jazda samochodem była jeszcze wygodniejsza.

2. Zabezpieczenie dostępu na posesję

Podobnie jak szlabany parkingowe, także automatyka bram zabezpiecza dostęp na dany teren przed niepowołanymi gośćmi. Brama jest niemalże niemożliwa do otwarcia bez pilota, dlatego też to Ty decydujesz o tym, kto wejdzie na posesję.

Wobec tego montaż automatyki może być dodatkowym zabezpieczeniem domu, jego mieszkańców oraz mienia, aby czuć się bezpiecznie i komfortowo.

3. Oszczędność czasu

Otwieranie i zamykanie bramy wjazdowej zajmuje sporo czasu. Przez montaż automatyki bramowej można go zaoszczędzić.

Dzięki temu, że z samochodu nie trzeba wychodzić po to, aby obsłużyć bramę, można każdego dnia zaoszczędzić nawet kilka minut. Chociaż może wydawać się, że to niewiele, to jednak na pewno każdy właściciel bramy z napędem doceni taką zaletę.

4. Zaawansowane zabezpieczenia

Nowoczesne napędy bram skrzydłowych oraz przesuwnych wyposażone są w specjalistyczne systemy zabezpieczeń, które automatycznie zatrzymują skrzydło bramy wtedy, gdy w pobliżu znajdzie się przeszkoda, na przykład dziecko, zwierzę, przedmiot.

Zastosowane zabezpieczenia zmniejszają także ryzyko uszkodzenia samochodu, gdy to właśnie on stoi na torze jazdy skrzydła bramy.

5. Możliwość połączenia napędu z systemem inteligentnego domu

Dodatkowo, napędy bram przesuwnych oraz skrzydłowych mogą być jednym z elementów inteligentnego domu, czyli zaawansowanego systemu, który pozwala na automatyczną obsługę wielu instalacji i urządzeń w budynku.

Automaty bramowe mogą wtedy otwierać i zamykać bramy automatycznie dzięki geolokalizacji właściciela, dzięki czemu brama zawsze będzie zamknięta po wyjeździe z domu i otworzy się samoczynnie, gdy zbliżysz się do niej w trakcie powrotu.

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx