Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

13 sierpnia 2022

Fizjoterapia uroginekologiczna – czym jest i kto powinien z niej skorzystać?

fizjomed

Jesteś krótko po porodzie i miewasz coraz częstsze problemy z nietrzymaniem moczu? Zobacz, jakie korzyści może Ci przynieść wizyta u specjalisty z zakresu fizjoterapii uroginekologicznej.

Dolegliwości związane z menstruacją, jak również skutki trudnego porodu potrafią skutecznie uprzykrzyć codzienne funkcjonowanie. Na szczęście, na rynku istnieją specjaliści, którzy służą swoją wiedzą i doświadczeniem. Zobacz, czym dokładnie zajmuje się fizjoterapeuta Bielsko-Biała, wyspecjalizowany w uroginekologii.

Czym jest fizjoterapia uroginekologiczna?

Dziedzina ta specjalizuje się w zapobieganiu, diagnozowaniu oraz leczeniu dolegliwości dotyczących nieprawidłowości w obrębie miednicy. W wielu przypadkach sumienne ćwiczenia pod okiem specjalisty pozwalają uniknąć pacjentom bardziej zabiegów medycznych. Fizjoterapia uroginekologiczna to również często dziedzina wspierająca lub nawet zastępująca leczenie farmakologiczne.

Gdzie można znaleźć fizjoterapeutę uroginekologicznego?

Choć to stosunkowo nowa specjalizacja, nie ma większych problemów z umówieniem się na konsultację ze specjalistą. Jeżeli cierpisz na omówione wyżej dolegliwości, rehabilitacja Bielsko-Biała pomoże pozbyć się nieprzyjemnych objawów i raz na zawsze zażegnać problemy. Zajrzyj na stronę https://fizjomed.pro/bielsko-biala/, aby umówić się na wizytę ze specjalistą w dogodnym dla Ciebie terminie.

Jakimi metodami leczenia zajmuje się fizjoterapeuta ureginekologiczny?

Specjaliści z zakresu uroginekologii wykorzystują w swojej pracy terapię manualną (techniki zewnętrzne i wewnętrzne). Sięgają również często po terapię behawioralną, ale też elektrostymulację.

Kiedy warto udać się do fizjoterapeuty uroginekologicznego?

Terapeuta uroginekologiczny pomaga pacjentom cierpiącym na schorzenia takie jak:

  • wysiłkowe nietrzymanie moczu

Częsty objaw u kobiet, które mają za sobą poród siłami natury. Konsultacja z fizjoterapeutą uroginekologicznym, połączona z ćwiczeniami, pozwoli pozbyć się krępującego problemu.

  • ból miesiączkowy promieniujący od odcinka lędźwiowego kręgosłupa

Będący skutkiem ograniczonej ruchomości mięśni i struktur wokół miednicy mniejszej, takie jak pęcherz i macica.

  • obniżenie przedniej ściany pochwy

Fizjoterapia stanowi świetny sposób na leczenie zachowawcze, które pozwala uniknąć operacji.

Bolesne kontakty intymne i rozejście spojenia łonowego

Problem często zgłaszany przez kobiety, które mają za sobą ciążę i poród.

Rehabilitacja w ciąży – czy warto?

Odpowiedź brzmi: tak. Współpraca ze specjalistą pozwala kobiecie w ciąży przygotować się na trudy porodu i połogu, a także za sprawą profilaktyki uniknąć przykrych konsekwencji całego procesu. Praca pod okiem fizjoterapeuty w wielu przypadkach ogranicza problem rozejścia mięśnia prostego brzucha i rozejścia spojenia łonowego, świadomego rozluźniania mięśni, a także nauki regulacji rytmu oddechowego. Wsparciem jest również odciążenie odcinka lędźwiowego kręgosłupa i skuteczna walka z bólem oraz ograniczenie występowania obrzęku kończyn dolnych, czyli problemów często spotykanych u kobiet spodziewających się dziecka.

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx