Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

6 lutego 2023

Sprawdzony sposób na łysienie – przeszczep włosów

Łysienie to problem, który dotyka dużą część społeczeństwa, niezależnie od płci i wieku. Często w grę wchodzą czynniki genetyczne. Jest kilka metod, aby rozwiązać ten problem. Jednym z nich jest przeszczep włosów. Istnieje wiele metod przeszczepu, dlatego warto wybrać najbardziej skuteczną dla nas. Wszystko na ten temat poniżej.

1.      Czym jest przeszczep włosów?
2.      Jakie rodzaje przeszczepów włosów istnieją?
3.      Dlaczego warto wybrać metodę FUE?
4.      Ile kosztuje zabieg?

problem z wypadającymi włosami

Czym jest przeszczep włosów?

Transplantacja włosów polega na pobraniu pojedynczych mieszków włosowych z ciała pacjenta i umieszczeniu ich w innym miejscu. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym, w zależności od wybranej metody. Mało prawdopodobne jest odrzucenie przeszczepu lub reakcja alergiczna, ponieważ materiał pobierany jest od tej samej osoby. Wybór metody zależy od lekarza i od stopnia łysienia.

Jakie rodzaje przeszczepów włosów istnieją?

Istnieją trzy metody przeszczepu włosów: metoda STRIP, ARTAS i FUE. Pierwsza z nich polega na pobieraniu fragmentu skóry owłosionej najczęściej z tyłu lub z boku głowy. Ten fragment dzieli się na mniejsze części, tzw. przeszczepy. Następnie nacina się skórę, aby wszczepić dane przeszczepy. Minusem tej metody jest blizna, która zostaje po wycięciu.

Metoda ARTAS wykorzystuje system zrobotyzowany, którym kieruje chirurg. Maszyna wykonuje proces pobrania mieszków włosowych oraz przygotowuje dziurki, aby przygotować późniejsze grafty. Problemem tej metody jest fakt, że można pobierać włosy tylko ze skóry głowy mężczyzn, którzy są brunetami lub szatynami, a także mają proste włosy.

Najlepsza metoda przeszczepu włosów to FUE, która umożliwia transplantację włosów z miejsc owłosionych do tych, które dotyka łysienie. Podczas zabiegu pobiera się mieszki włosowe wraz z tkanką, które je otacza. Stosuje się znieczulenie miejscowe i nie używa się skalpela, tylko specjalnych igieł.

Dlaczego warto wybrać metodę FUE?

Dr Piotr Turkowski poleca metodę FUE, która sprawdza się u pacjentów z łysieniem androgenowym. Dzięki temu można zagęścić włosy lub pozbyć się zakoli. Zabieg jest mało inwazyjny i dostępny dla każdej osoby. Po przeszczepie włosów  można następnego dnia wrócić do wykonywanych czynności. Zabieg trwa w zależności od pacjenta i zależy od liczby przeszczepianych mieszków włosowych. Najczęściej spędza się w klinice około 6-8 godzin, a sam zabieg trwa do 6 godzin. Aby zniknęły strupki i zaczerwienia potrzeba tylko dwóch tygodni i można otrzymać zwolnienie na ten czas.

Zabieg przynosi spektakularne metody i okres gojenia jest bardzo krótki. Po 9 miesiącach można cieszy się efektem wzrostu włosów. Dzięki ten metodzie można wybrać najlepsze mieszki i umieścić je w strefie, gdzie występuje łysienie. Ze względu na brak skalpela, pacjent nie będzie miał blizn. Ta innowacyjna metoda jest najbardziej popularna obecnie wśród specjalistów.

Ile kosztuje zabieg?

Cena transplantacji zaczyna się od 10 zł, w zależności od kliniki czy lekarza. Na ostateczną kwotę mają wpływ: wielkość miejsca łysienia, liczbę mieszków włosowych, które będą przeszczepiane oraz czas pracy lekarza. Najczęściej przeszczepia się między 1000 – 2000 graftów. Na cenę wpływa także rodzaj włosów. W przypadku włosów kręconych i grubych będzie łatwiej zakryć skórę głowy, niż w przypadku włosów cienkich. Warto zdecydować się na klinikę, która ma odpowiednie referencje i doświadczenie. W przypadku powikłań nie można już odzyskać zniszczonych graftów, by powtórzyć zabieg.

5 2 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx