Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

30 lipca 2021

Nowoczesna stomatologia. Te zabiegi pomagają uzyskaniu hollywoodzkiego uśmiechu!

Smiling young woman receiving dental checkup

Smiling young woman receiving dental checkup

W prywatnych gabinetach stomatologicznych pacjenci mogą korzystać z zaawansowanych zabiegów – nie tylko w celach leczniczych, ale też estetycznych.

Współczesna stomatologia to rozbudowana dziedzina medycyny, która oferuje dostęp do szerokiej gamy procedur. Wiele z nich może zaoferować tylko prywatny gabinet stomatologiczny, ponieważ nie podlegają one refundacji przez NFZ. Koszty nie odstraszają jednak pacjentów – w trosce o zdrowe i piękne zęby Polacy systematycznie odwiedzają gabinety stomatologiczne i płacą niekiedy spore sumy za to, by cieszyć się efektownym uśmiechem.

Poza nowoczesnym leczeniem zachowawczym, w tym także kanałowym, a także pełną paletą innych zabiegów skupionych na usuwaniu próchnicy i kuracji schorzeń, gabinet dentystyczny może zaproponować też procedury poprawiające estetykę uśmiechu. Dzisiaj cieszą się one bardzo dużym powodzeniem – równe, białe zęby są najlepszym świadectwem dbania o siebie. Zabiegami tego typu zajmuje się szeroko pojęta stomatologia estetyczna. Jakie procedury może zaoferować dobry gabinet stomatologiczny?

Popularne zabiegi poprawiające estetykę uśmiechu:

  • higienizacja – skaling i piaskowanie
  • wybielanie zębów
  • licówki stomatologiczne
  • bonding
  • ortodoncja
  • implantologia

Czym dokładnie wyróżniają się powyższe zabiegi? Jakie dają rezultaty? Sprawdź teraz!

Higienizacja – skaling i piaskowanie

To jeden z najpopularniejszych zabiegów poprawiających urodę zębów, a także chroniących przed poważniejszymi schorzeniami. Oferuje go każda klinika stomatologiczna i gabinet dentystyczny.

Higienizacja, czyli skaling i piaskowanie to procedury polegające na bardzo dokładnym oczyszczaniu zębów z kamienia i płytki nazębnej. Z czasem kamień i płytka zaczynają przybierać ciemniejszy odcień, więc powodują, że uśmiech prezentuje się gorzej. Ten prosty zabieg skutecznie usuwa problem, a także zapobiega chorobom przyzębia, w tym paradontozie.

Wybielanie zębów

Nowoczesne wybielanie zębów pozwala na uzyskanie bardzo dobrych rezultatów. Taki zabieg można wykonać w domu, lecz oferują go także praktycznie wszystkie prywatne gabinety stomatologiczne.

Gabinetowe wybielanie zębów jest znacznie skuteczniejsze niż domowe, ponieważ stosuje się wtedy silniejsze środki wybielające. Najczęściej gabinet dentystyczny może zaoferować wybielanie nakładkowe lub wybielanie lampą.

Licówki stomatologiczne

Stomatologia estetyczna często wykorzystuje także licówki, głównie licówki porcelanowe. To cieniutkie płatki porcelany umieszczane na przedniej – licowej części zębów, by zmienić ich kształt, kolor.

Licówki pozwalają na zakamuflowanie nieestetycznych defektów zębów – przebarwień, niesymetrycznego kształtu, diastemy, ukruszenia i innych.

Bonding

Praktycznie każdy prywatny gabinet stomatologiczny może zaoferować także bonding. To alternatywa dla licówek porcelanowych. Zabieg ten także umożliwia niwelowanie defektów zębów.

Bonding to szybka i skuteczna metoda odbudowy zębów z użyciem materiałów kompozytowych. Jest tania i daje bardzo dobre efekty, lecz nie jest tak trwała jak licówki porcelanowe.

Ortodoncja

U pacjentów z wadami zgryzu oraz nieprawidłowym ułożeniem zębów najlepsze efekty daje ortodoncja. Założenie aparatu stomatologicznego może dać naprawdę świetne efekty, lecz wymagają one czasu.

Na aparaty ortodontyczne decydują się dzisiaj także pacjenci dorośli. Można założyć aparaty stałe metalowe lub estetyczne lub ruchome, na przykład specjalne, niewidoczne nakładki.

Implantologia

Nowoczesna stomatologia to także implantologia. Obecnie implanty stomatologiczne uznawane są za najskuteczniejszą metodę uzupełniania braków zębowych.

Implant składa się z wszczepu umieszczanego w kości, a na nim umieszcza się koronę porcelanową. Efekt to trwałe, estetyczne, wytrzymałe uzupełnienie, które niczym nie różni się od zębów naturalnych.

Wobec tego osoby chcące zadbać o swój uśmiech powinny odwiedzić dobry gabinet stomatologiczny. Współczesne metody stosowane przez stomatologię mogą pomóc praktycznie w każdym przypadku!

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na Ofio: reklamajola@wp.pl
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
1 rok temu

Sama zdecydowalam się na wstawienie licówek oraz była to chyba najlepsza opcja na jaką mogłam się zdecydować 🙂 Wygląda to naprawdę naturalnie ( licówki mam porcelanowe). Poza tym pozbyłam się diastemy, która powodowala u mnie spore kompleksy. Brałam pod uwage bonding, ale nie daje takich naturalnych rezultatów, jak licówki.

1
0
Dodaj komentarzx
()
x